Полтавщину відвідав Володимир Гройсман

Сьогодні Полтавщину відвідав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. В рамках візиту голова Кабміну завітав на Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат, що неподалік Горішніх Плавнів, перевірив хід ремонтних робіт на трасі Полтава — Олександрія, а також побував на установці підготовки газу компанії «ДТЕК Нафтогаз».

Візит очільника українського Уряду розпочався з відвідин Єристівського гірничо-збагачувального комбінату, що входить до концерну «Ferrexpo» та знаходиться неподалік Горішніх Плавнів. Комбінат виробляє 28,5 млн тонн залізної руди на рік. Вартість такої продукції — близько 100 млрд грн. 

Крім того, ГЗК є одним з провідних роботодавців та бюджетоутворювачів регіону, адже тут працює близько 1200 фахівців різних спеціальностей, середня зарплатня яких перевищує 12 тисяч гривень.

Володимир Гройсман на Єристівському ГЗК Володимир Гройсман на Єристівському ГЗК

На Єристівському ГЗК На Єристівському ГЗК

Володимир Гройсман оглянув як кар’єр підприємства, так і його ремонтний цех та технічний парк, що постійно оновлюється. Цьогоріч на модернізацію техніки на Єристівському ГЗК планують витратити близько 100 млн грн.

— Наша задача — всіляко підтримувати вітчизняний бізнес та захищати його інтереси на міжнародному рівні, — відзначив Прем’єр-міністр. — Адже, з розвитком потужних підприємств, ми нарощуємо й ВВП, зростання якого наступного року плануємо на рівні 5-7%.

Виставка техніки КрАЗу Виставка техніки КрАЗу

Оглянув Володимир Гройсман і виставку малої комунальної техніки потужних підприємств Полтавщини, зокрема «АвтоКрАЗу».

Новітні технології застосовує і компанія «ДТЕК», що видобуває вуглеводні. Їх Прем’єру продемонстрували під час візиту до Мачух, де розташована установка підготовки газу.

Газова установка Газова установка

Володимир Гройсман на установці ДТЕК Володимир Гройсман на установці ДТЕК

Оглядини установки ДТЕК Оглядини установки ДТЕК

— Україна за 5 років може стати експортером газу, — переконаний Володимир Гройсман. — Адже ми маємо майже 1 трильйон розвіданих запасів газу та до сотні родовищ. А продаючи блакитне паливо, відповідно, наповнюватимемо бюджет, залучатимемо інвестиції, створюватимемо нові робочі місця. Настав час не просто говорити, а й відповідати за свої слова.

Участь у зустрічі взяли й представники обласної влади. Досягнення Полтавщини очільнику Уряду демонстрував голова ОДА Валерій Головко.

— Ми показали спроможність та потенціал наших великих підприємств, — наголошує Валерій Головко. — Приємно, що Полтавщина, яка й зараз займає лідерські позиції з економічного розвитку, вже за 5 років може вийти на перше місце за цими показниками.

Допоможе в цьому й те, що з 1 січня 2018 року 5% рентних платежів від видобутку корисних копалин залишатимуться в бюджетах регіонів, де такі роботи ведуться.

— В межах Полтавщини це — близько 700 мільйонів гривень на рік, — деталізує голова Полтавської ОДА. — Що вплине і на ремонт доріг, і на відновлення соціальної інфраструктури, і на інші аспекти життя місцевої громади.

Прес-служба Полтавської ОДА