Полтавщину відвідав депутат Верховної ради України Ігор Мосійчук

Народний депутат України Ігор Мосійчук Народний депутат України Ігор Мосійчук | Фото Миколи Лисогора

31 травня в село Калашники Полтавської області завітав депутат Верховної ради та член «Радикальної партії» Олега Ляшка Ігор Мосійчук. Приводом візиту стало нагородження голови ПП імені Калашника Івана Степаненка Грамотою Верховної ради України.

Під час візиту Мосійчук вручив нагороду та поспілкувався з громадою. Темами для розмови стали об’єднані громади, декомунізація, переатестація поліції, пенсійна реформа та інші питання, які хвилюють український народ.

Журналісти поцікавились, з якою метою депутат прибув на Полтавщину:

— Мета мого візиту дуже приємна. Я виконав доручення спікера українського Парламенту Андрія Парубія і вручив нагороду — Грамоту Верховної ради України — керівнику господарства ім. Калашникова Івану Івановичу Степаненку, — відповів Мосійчук.

Депутат також наголосив, що нагороду вручив з приємністю.В особі Івана Степаненка Парламент відзначив господарство та людей, які працюють — селянство.

— В цій тяжкій економічній ситуації вони змогли зберегти та примножити поголів’я корів. В господарстві працює техніка, йде посівна, йдуть жнива — коли підходить час. Господарство імені Калашникова працює на розвиток, в тому числі і місцевої громади. Саме за такими господарствами майбутнє українського господарства в цілому, — розповів Ігор Володимирович.

Раніше Ігор Мосійчук та лідер «Радикальної Партії» Олег Ляшко побували в господарстві ім. Калашникова на молочній фермі. Тоді Олег Валерійович зауважив, що земляки Ігоря Мосійчука демонструють, як саме потрібно працювати на селі. А так як Олег Ляшко та Ігор Мосійчук родом з села і розуміють тяжку працю селян, вони ініціювали нагородження Івана Степаненка.

Ігор Мосійчук пожартував про корупційну схему Степаненка та Ляшка, адже Іван Іванович та Олег Валерійович навчалися в одному інтернаті, але вони ніколи не зустрічалися, адже Ляшко молодше.

Також під час візиту Мосійчук зі Степаненком обговорили питання ремонту доріг. Ігор Володимирович збирається поспілкуватися з керівником Служби автомобільних доріг щодо ремонту дороги до села Калашники.

Під час зустрічі торкнулися питання ринку землі. Мосійчук запевнив, що продажу землі в Україні не буде.

Аргументом стала відсутність навіть умов для його створення. Це питання він підняв і на сесії обласної ради. Ігор Мосійчук вийшов на трибуну і закликав депутатів не підтримувати створення ринку землі:

— Нам треба продавати хліб і сільськогосподарські культури, а не землю. Наша держава розпродала вже все, залишилася тільки земля. Якщо продамо її, ми станемо жебраками. Земля це найдорожча цінність кожної держави, ні одна нормальна країна її не продає.

Також депутат розповів про свою мрію, в якій колись українська Конституція буде як Конституція Америки, в яку будуть вноситись лише поправки і ніхто не буде її переписувати.

У завершенні зустрічі Ігор Мосійчук розповів про новий проект, який хочуть запустити спільно з обласною радою. Проектом є створення альтернативних котелень в області.

В ході зустрічі директор ПП імені Калашника Іван Степаненко розповів журналістам про господарство:

— Господарство має в обробітку більше 4 тис. гектарів землі, працює в господарстві більше трьохсот чоловік. Господарство займається, як рослинництвом так і тваринництвом: розведенням великої рогатої худоби — 515 голів корів, свинарством — більше 3 тис. голів, і рослинництвом.

Працює господарство з 2000 року. Іван Степаненко також працює на ньому з 2000 року. Взагалі Іван Іванович працює з 1985 року — пройшов всі ступені від бригадира тракторної бригади до головного інженера, і вже до керівника господарства.

Щодо нагороди, то Іван Степаненко вважає:

— Як би там не було, але люди приїхали, подивились наше господарство. І якщо депутати, які приїжджали, вирішили, що наше господарство заслуговує на цю відзнаку в особі мене, та це заслуга всього колективу. Це одна єдина родина і всі питання ми вирішуємо разом, — розповів Степаненко.

Андрій ПЕТРОВ