Полтавщиною їздять 38 електрокарів

Спеціалісти вважають, що кількість електрокарів як на Полтавщині, так і в Україні в цілому, щопівроку збільшується вдвічі.

Через низку законодавчих ініціатив покупка, обслуговування і зарядка електроавтомобілів стає все доступнішою. Крім того, як приватні компанії, так і клуби власників електрокарів самостійно розбудовують мережу безкоштовних зарядних станцій для екомобілів.

За даними української організації ElectroCars Club, у країні налічується близько 3000 екомашин, при цьому на Полтавщині – 38. Що стосується зарядних станцій для них, то буквально за три останні роки їхня мережа стала настільки зручною, що дозволяє любителям екотранспорту безперешкодно пересуватися Україною. Загалом вздовж наших доріг приблизно 600 таких місць для підзарядок – від звичайних пристосованих розеток до професійних точок. Так, на Полтавщині на центральних автомагістралях їх мають деякі мережі автозаправних станцій («Окко», «Вог» та інші). Також у рамках проекту EV-net-в-Украине вздовж траси М-03 у Хоролі, Лубнах і Полтаві встановлені безкоштовні зарядки для електромобілів.

electro_4

За даними російського видання www.drive2.ru і американського InsideEVs.com ринок електрокарів в Україні має одні з найбільших у світі темпи росту – кількість екомашин щопівроку, як мінімум, подвоюється.

До речі, нещодавно стало відомо, що в Україні на п’ять років скасують ПДВ та акцизний збір при купівлі електротранспорту та комплектуючих до нього. Такі дані прес-служби Міністерства інфраструктури України. За підрахунками фахівців, ці заходи дозволять уже у 2020 році збільшити частку електрокарів у загальному обсязі автомобільних продаж до 15%.