Полтавщина залучить міжнародну допомогу на реалізацію 17 проектів

Цього року кількість проектів міжнародної технічної допомоги на Полтавщині збільшиться до 17. Про це під час апаратної наради повідомила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.

Міжнародна технічна допомога є одним із найдієвіших інструментів підвищення конкурентоспроможності Полтавщини. Так, торік область залучила понад 23 млн грн грантової допомоги, не рахуючи консультаційну та методичну. 

Основні напрямки реалізованих проектів — житлово-комунальна та соціальна сфери, інфраструктура, освіта та наука, охорона здоров’я, енергоефективність, розвиток сільських територій, підтримка та допомога ВПО, економічний розвиток, поводження з твердими побутовими відходами. 

Головні донори, що надають допомогу Полтавщині — це уряди США, Німеччини, Канади, Швейцарії, Японії. Партнерами області є такі проекти і організації як GIZ, NEFKO, ПРОМІС, DESPRO:

— Спільний проект ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» співпрацює з громадами для підтримки розвитку місцевих територій, — зазначає Інна Іщенко. 

Інна Іщенко Інна Іщенко

У рамках співпраці реалізується 31 мікропроект сільських громад у 8 районах області (Зіньківський, Кременчуцький, Козельщинський, Лохвицький, Оржицький, Пирятинський, Чутівський, Шишацький) та 27 мікропроектів у містах Миргород та Горішні Плавні. Роботи завершено на 44 об’єктах. У 2016 році залучено понад 7,7 млн грн грантових коштів. 

Місто Горішні Плавні також є активним учасником проекту «Енергоефективність у громадах». Торік тут провели реконструкцію системи гарячого водопостачання ДНЗ «Золота рибка», зокрема, придбали тепловий насос вартістю 552 тис грн. 

— У рамках Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ «Реформа управління на сході України» через механізм міжмуніципального співробітництва реалізовано 5 проектів територіальних громад, — продовжує Інна Іщенко. — Розпочата робота над пілотним проектом із побудови і влаштування системи оперативного управління ланкою єдиної державної системи цивільного захисту (на базі Білоцерківської та Шишацької ОТГ).

Андрій Пісоцький Андрій Пісоцький

У створенні ЦНАПів надається підтримка Омельницькій та Пирятинській об’єднаній громаді. За співфінансування з місцевих бюджетів впроваджуються проекти: «Спільний рейс громад» (Лохвицької міської, Харківецької, Безсалівської сільських рад) та проекту із забезпечення високошвидкісним інтернетом сільських громад Решетилівського району.

Крім того, розроблена Стратегія поводження з твердими побутовими відходами у Полтавському субрегіоні та у рамках неї бізнес-план пілотного проекту в Новосанжарському районі, який передбачає впровадження роздільного способу збирання твердих побутових відходів. Реалізація пілотного проекту здійснюється за фінансової грантової підтримки швейцарсько-українського Проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO).

До речі, що стосується міжмуніципальної співпраці, то Полтавщина на сьогодні посідає перше місце за кількістю підписаних угод. Із 72 договорів про міжмуніципальну співпрацю, підписаних в Україні, 32 укладено на Полтавщині. 

Пріоритетними напрямками на 2017 рік щодо залучення міжнародної допомоги залишається підтримка процесів децентралізації, заходів енергоефективності, галузей освіти, охорони здоров’я, надання соціальних та публічних послуг, поводження з відходами, сприяння залученню інвестицій, тощо.

Зважаючи на той факт, що не всі райони торік спрацювали активно в плані реалізації проектів за підтримки міжнародних інституцій, перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький дав доручення очільникам РДА активізувати роботу. 

До 31 липня вони мають подати інформацію про залучення міжнародної технічної допомоги на підтримку власних громад та визначитися із пріоритетними напрямками розвитку своїх територій.

Прес-служба Полтавської ОДА