Полтавщина – взірець самоорганізації українців

Наша область – абсолютний лідер в рейтинзі співробітництва територіальних громад

30 травня в Полтавській ОДА пройшов ІІ Полтавській регіональний форум міжмуніципального співробітництва. У ньому взяли участь представники обласної ради, обласної адміністрації, об’єднаних територіальних громад Полтавщини, очільники міст, науковці та представники проекту «Реформа управління на сході України», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale
Zusammenarbeit (GIZ) GmbH

         – Зараз в Україні вже утворено 731 ОТГ, у 2018 році з держбюджету на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад виділяється 1,9 мільярда гривень. Комісія Мінрегіону затвердила 312 проектів 104 ОТГ на суму 314 мільйонів гривень, тому, хто ще не увійшов до складу цих ОТГ, розробляйте і подавайте свої проекти, – каже Лілія Попова, начальник відділу з питань територіальної організації влади Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального. – Цього року Полтавщина є абсолютним лідером з кількості укладених договорів міжмуніципального співробітництва, зі 185 проектів, укладених загалом по Україні, на Полтавщині підписано 61, із 784 територіальних громад, що скористалися міжмуніципальним співробітництвом, 317 – полтавські.

Довідка:міжмуніципальне співробітництво – це відносини між двома або кількома органами місцевого самоврядування, які мають статус юридичних осіб та мають певну політичну, юридичну та фінансову автономію (відповідно до принципів Європейської хартії місцевого самоврядування).

Суть співробітництва полягає в тому, що органи місцевого самоврядування на договірній основі об’єднують свої ресурси та зусилля для вирішення загальних проблем розвитку. Кінцева мета такого співробітництва – підвищення якості життя громад.