Полтавщина вітала учасників XV Всеукраїнського турніру з правознавства для школярів

У Полтавській галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка відбулося закриття XV Всеукраїнського турніру з правознавства для учнів 8-11 класів. Полтавська команда посіла третє місце.

Турнір стартував цього вівторка, у суботу відбулися фінальні ігри. Переможцями 1-го ступеня стали команди «Aequitas» Волинської області та «Слобожани» Харківської. Друге місце розділили команди Волинської, Рівненської областей та дві збірні Харківщини. Полтавська команда «Лідер» міського багатопрофільного ліцею № 1 імені Івана Котляревського посіла третє місце спільно з командами Донеччини, Житомирщини, Луганщини, а також Хмельницької та Черкаської областей.

— Було складно, але нам сподобалося. У нас були сильні суперники. Приємно вразило, що наші опоненти за необхідністю поступалися своїми поглядами, амбіціями, на благо команди. Ми також покращили свої навички роботи в колективі, — поділилася враженнями від конкурсу учасниця полтавської команди, учениця 8-го класу Маріана Ковтун.

Усього в турнірі змагалися 25 команд із шістнадцяти областей, до яких увійшли 124 учасники. 

Голова журі Віктор Ковальський, доктор юридичних наук, на якого справили враження команди з Полтавщини, Луцька, Черкас, Запоріжжя та Донецької області, зазначив:

— Цікаво було дізнатися точку зору дітей з різних областей щодо реформ, які впроваджуються Урядом. Так, усі школярі висловили підтримку щодо прийняття земельної реформи. Учні показали більше, ніж шкільний рівень знань. Та діти мають розуміти: тут немає переможців та переможених. У них є найголовніше — знання та бажання їх удосконалювати.

На турнірі, як і в Україні, — додав голова журі, — відбуваються дебати з приводу проекту Закону «Про юридичну освіту», про доступ до процедур прокурорської та нотаріальною діяльності й правосуддя. 

Серед конкурсних випробувань були доповідь, рецензування, загальний диспут, питання один до одного. Школярі змагалися протягом чотирьох днів. 

Заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, що також увійшов до складу журі, протягом останніх двох днів турніру оцінював роботу конкурсантів, а на врученні сертифікатів подарував дітям толстовки з емблемами Києво-Могилянської академії та літературу з правознавства. 

Сергій Петухов поділився досвідом роботи в Міністерстві юстиції України та викладання на кафедрі міжнародного права Києво-Могилянської академії:

— Я згадую себе на цьому турнірі свого часу — він багато дав мені. Я переніс усі здобуті на конкурсах та олімпіадах знання в доросле життя. І досі використовую їх у своїй практиці та викладанні. Раджу добре розглянути професію юриста — вона стресова, відповідальна, але потрібна суспільству. Адже хороший юрист використовує знання на благо країни та її населення.

На думку журі, діти легко справлялися зі складними питаннями під час фінального турніру. Зокрема, щодо проблем молоді, авторського права в Інтернеті, земельної реформи, майбутньої конституційної юстиції. 

Визначити кращих було складно, адже знання усіх учасників мають високий рівень. Вільно володіють школярі і правовою термінологією.

Олена Харченко Олена Харченко

Олена Харченко, директорка Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, прокоментувала:

— Членам журі у таких конкурсах не позаздриш. Боротьба між командами тривала до останнього. І це, беручи до уваги вік учасників, — середня і старша школа. Вагомість таких позашкільних занять не можливо переоцінити — адже школа дає базу, і такі змагання — платформа для додаткового всебічного розвитку школярів.

Прес-служба Полтавської ОДА