Полтавщина співпрацюватиме з Іспано-Українською Торговою Палатою

Учора з візитом ввічливості Полтавщину відвідав президент «Іспано-Української Торгової палати для розвитку», офіційний представник ТПП України в Іспанії, президент Асоціації українців Іспанії «Україна» Михайло Петруняк.

У зустрічі взяли участь перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко, проректор з міжнародних зв’язків ПДАА Олег Горб.

Андрій Пісоцький висловив співчуття з приводу недавніх терактів у Іспанії, зазначив, що тероризм — бич сучасного світу, від якого не захищена жодна країна, і з яким необхідно боротися. Гість погодився, що через політичні конфлікти часто страждає мирне населення.

Обговорили міцний потенціал Полтавської області. Зокрема згадали машинобудівну галузь та гірничозбагачувальну промисловість, представлені у Кременчуці та Горішніх Плавнях. Не оминули увагою нафтогазовий комплекс — другий в Україні за потужністю з видобутку вуглеводнів і перший з видобутку газового конденсату, агропромисловий комплекс, експорт сировини тощо.

— Ми впевнено виводимо наші підприємства зі стану стагнації, до якої призвели події після Революції Гідності — вони вже оговтуються. Зупиняємо динаміку відтоку кваліфікованих кадрів робітничих професій, — зазначив Андрій Пісоцький. — ЄС вимагає дотримання високих стандартів виробництва, тож немає можливості втрачати хороших спеціалістів.

Михайло Петруняк розповів про організацію, її діяльність і досягнення. Так, Іспано-Українська Торгова Палата (ІУТП) створена у 2013 році. Є офіційною юридичною іспанською структурою, неурядовою організацією, що працює згідно з іспанським законодавством і ставить за мету розвиток економічних відносин і торгівлі між країнами.

Андрій Пісоцький та Інна ІщенкоАндрій Пісоцький та Інна Іщенко

Олег Горб та Михайло Петруняк Олег Горб та Михайло Петруняк

Організація надає підтримку торговим місіям, готує семінари, бізнес-конференції, ділиться досвідом і надає доступ до інформаційних ресурсів діловим колам наших країн, сприяє розвитку підприємництва та стимулює залучення інвестицій в українську економіку. Працюючи на ринках України та Іспанії, ІУТП також взаємодіє з партнерами з інших країн, лобіює їхні взаємини з бізнесом та урядами.

Для реалізації завдань ІУТП налагодила тісну співпрацю з Посольством України в Королівстві Іспанія, Генеральним консульством у Барселоні, консульством у Малазі, Почесним консульством України у Валенсії, Посольством Королівства Іспанії в Україні, органами державної влади та місцевого самоврядування, громадськими організаціями української діаспори, підприємцями, ЗМІ тощо.

Гість зазначив, що Торгова палата може сприяти підприємствам Полтавщини у виході на іспанський ринок. Зокрема цікава співпраця з агропромисловим комплексом.

— Щодо АПК — наразі чекаємо, якою буде політична воля стовсовно ринку землі. Адже під цей закон уже готовий ряд економічно розвиткових проектів, — говорить Андрій Пісоцький. — Поки що співпрацюємо з підприємствами у рамках «митного експерименту». Закликаємо, щоб розмитнювали сировину та товари у Полтавській області, а кошти від перевиконання йшли на розвиток місцевої інфраструктури.

Обговорили проведення Міжнародного економічного Форуму «Полтавщина: створюємо разом нові можливості», до якого область готується у жовтні. Саме на Форумі ІУТП зможе презентувати свої можливості широкій аудиторії, налагодити контакти з підприємствами.

Сторони висловили сподівання на майбутню економічну співпрацю та обговорили її можливі напрямки. По закінченні Форуму планується підписання Меморандум про співпрацю між Торговою палатою та Полтавською ОДА, проект якого наразі опрацьовується.

Прес-служба Полтавської ОДА