Полтавщина повністю готова до опалювального періоду

Сьогодні відбулася селекторна нарада щодо готовності обласних паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та соціальних об’єктів до опалювального сезону. Полтавщина відноситься до областей, що першими підготувалися до похолодань.

Нараду провів заступник міністра регіонального розвитку Едуард Кругляк. На зібранні представники обласних державних адміністрацій доповіли про рівень підготовки до осінньо-зимового періоду. Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло наголосив на готовності Полтавщини вступити до цьогорічного опалювального сезону.

— З проблем у нас тільки фінансові, технічних немає. Труднощі з’являються через несплату за комунальні послуги. Через це у нас брак облікових коштів, за які ми, зазвичай, готуємо комунальні підприємства, — пояснив Олег Пругло. — Втім, ми провели всі необхідні заходи. Та до розпорядників держбюджету є прохання — виділити кошти на покриття різниці боргу платників перед службами.

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло

Об’єкти соціальної сфери області також готові опалювати жителів Полтавщини з осені до весни. Газова служба, теплокомуненерго і водоканал перевірили відповідні прилади обліку, прочистку димоходів та провели гідравлічні випробуваннями систем опалення. Крім цього, відремонтували теплові та водопровідні мережі, спальні корпуси та господарські приміщення. На випадок аварійних відключень служби заготовили необхідну кількість палива для роботи автономних електрогенераторних та твердопаливних котлів. 

З метою забезпечення стабільної роботи систем життєзабезпечення на території області працюватимуть 636 котельнь, а це 85%. У тому числі 412 комункотелень місцевих рад. 

— Наразі проводимо поетапну реконструкцію котелень із застарілим техобладнанням. Їх райони області та комунальні підприємства переоснастять на альтернативне природному газу паливо. Ми хочемо автоматизувати роботу, аби обслуговуючий персонал не перебував на об’єктах постійно, — розповів директор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури і ЖКГ Тимофій Голбан. — Наша ціль — скорочення споживання природного газу. Адже ми думаємо про майбутнє. 

Станом на перше вересня всі заклади освіти і науки й охорони здоров’я знаходяться на стовідсотковій стадії готовності до опалювального сезону. Включаючи дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади та 137 медичних установ. У житловому фонді до холодів комунальні служби підготували 5586 будинки. З них комунальної власності — 4247, ОСББ та ЖБК — 658 і 381 відповідно. Житлові будинки, приєднані до централізованої системи опалення, оснащені засобами комерційного обліку споживання теплової енергії на 62,9%. Їхня загальна кількість — 3257, вони мають централізоване теплопостачання. 

— До кінця цього року підприємства комунальної теплоенергетики встановлять 100% лічильників згідно з їхніми інвестиційними програмами, — зауважив Тимофій Голбан. — Наприклад, у Миргороді та Горішніх Плавнях всі будинки, що мають централізоване теплопостачання, забезпечені засобами комерційного обліку споживання теплової енергії.

Підприємства водопровідно-каналізаційного господарства замінили або провели ремонт 59,9 км водопровідних мереж. Це 84% від плану. Та 2,9 км каналізаційних мереж — 82,6%. На виконання підготовчих та ремонтних робіт на об’єктах водопостачання та водовідведення витратили 10,5 млн грн.

На сьогодні капітально відремонтували та реконструювали 80 відсотків котелень та замінили 83% котлів. А також відремонтували і замінили насоси різних типів. 

— Я задоволений проведеною підготовчою роботою області до нового опалювального сезону. Є чим пишатися, — прокоментував голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Ми старалися для людей. Задля їхнього комфортного пересування транспортними засобами, ми провели капітальний ремонт 80% вулиць і доріг. Взимку їх прибиратиме 131 підготовлена одиниця спецтехніки.

Прес-служба Полтавської ОДА