Полтавщина посідає перше місце за кількістю впровадження інвестиційних проектів в агропромисловому комплексі

Роман Товстий, Олег Пругло, Валерій Головко, Микола Білокінь, Володимир ГолубРоман Товстий, Олег Пругло, Валерій Головко, Микола Білокінь, Володимир Голуб

Сьогодні на апаратній нараді у Полтавській ОДА обговорили продаж прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності на території області. Також прозвітували про впровадження інвестиційних проектів в агропромисловий комплекс та стан підключення соціальних об’єктів до інтернету.

Продаж на земельних торгах прав оренди на земельні ділянки — одне із пріоритетних завдань та функцій ГУ Держгеокадастру у Полтавській області. Полтавські сільськогосподарські землі — одні з найдорожчих, у порівнянні з іншими регіонами. Саме за вартістю одного гектара Полтавщина поступається лише Хмельниччині. 

— Аналізуючи вартість та динаміку орендної плати з минулими роками, за результатами земельних торгів на території області, простежується тенденція її постійного збільшення. Так, у 2017 році цей показник становив 4 тис. 253 грн за гектар, у 2016 — 4 тис. 200 грн, — розповів начальник ГУ Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило.

Вадим ЧувпилоВадим Чувпило 

З 2014 Управління встановило перелік земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, право оренди на які продадуть на земельних торгах. У ньому налічується 323 земельні ділянки загальною площею 7 тис. 100 га. 

З метою збільшення надходжень до місцевих бюджетів, підвищення ефективності прийняття управлінських рішень та забезпечення максимального використання земель Управління веде добір земельних ділянок сільськогосподарського призначення, право оренди на які можуть виставити на земельні торги.

— За 9 місяців цього року до переліку також включили 173 земельні ділянки загальною площею 3 тис. 811 га. Найбільші площі таких ділянок запропонували такі райони: Лохвицький, Великобагачанський, Оржицький, Пирятинський, Миргородський, — прокоментував Вадим Чувпило.

Павло Кропивка та Інна Іщенко Павло Кропивка та Інна Іщенко

Право оренди продається з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства. Строк дії договору — 7 років. Стартова ціна лоту починається від 8% відповідно до нормативно грошової оцінки земельної ділянки. Станом на 1 жовтня підготовлено до продажу та продано право оренди на 111 земельних ділянок. Так, за 9 місяців місцеві бюджети отримали 14,8 млн грн надходжень від продажу права оренди. 

Про впровадження інвестиційних проектів у агропромисловому комплексі області (АКП) в 2018 році доповідав директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов.

За його словами, АКП області демонструє стабільну тенденцію до зростання економічних показників, тому є перспективним напрямком для залучення інвестицій. А сільгоспвиробники — одні із найбільших споживачів ресурсів та техніки, які зацікавлені в залученні прогресивних агротехнологій. 

Сергій Фролов Сергій Фролов

— Полтавщина має позитивну динаміку впровадження інвестиційних проектів в агропромисловому комплексі. Наразі в агропромисловому комплексі області реалізується два інвестиційних проекти. У результаті їх впровадження створять додатково близько 700 робочих місць, — поділився Сергій Фролов.

Зокрема, у рослинництві впроваджується 40 проектів, тваринництві — 27, інші галузі — 15. В області інвестиції, які вкладають у сільське господарство, становлять 32,2% від загальної кількості. Практично у кожному районі впроваджується певна кількість проектів. 

— Полтавщина посідає перше місце у рейтингу регіонів за кількістю впровадження інвестиційних проектів в агропромисловому комплексі. Та шосте місце за їх вартістю. Цьогоріч вже завершили впроваджувати 34 проекти, створено 200 робочих місць. Протягом останніх років область посідає провідні місця в Україні по валовому збору зерна. Тому один із пріоритетних напрямків — залучення інвестиційних ресурсів, будівництво нових елеваторів, реконструкція та модернізація діючих, — підсумував директор Департаменту.

Також в області ведеться робота із підключення соціальний об’єктів до високошвидкісного інтернету.

Сергій Марчишинець Сергій Марчишинець

— Наше Управління проводить моніторинг підключення до швидкісного інтернету. Практично 100% результат в об’єктах, які підпорядковані Полтавській ОДА. На початок аналізу, першого липня, мали 1930 об’єктів. На початок цього місяця — вже 1469, — розповів начальник Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець. 

Наразі в області така статистика: 99,7% об’єктів місцевих органів самоврядування вже підключили, далі — заклади освіти та заклади соціального захисту. Із причин, чому ще лишились не підключені об’єкти, такі: вони знаходяться у стані ремонту, а деякі технічно не допрацьовані. 

Валерій Головко Валерій Головко

— Якщо на наступний рік якась територія не матиме базових речей, починаючи з генерального плану, закінчуючи інтернетом, це стане перешкодою до впровадження реформ. Наприклад, медичної. Адже лікар, який у майбутньому прийматиме пацієнтів, користуватиметься електронною системою. Так, хворий, який не записався і прийшов на прийом, просто не зможе отримати медичні послуги, — прокоментував голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА