Полтавщина посідає 7 місце в Україні за рівнем розвитку малого та середнього бізнесу

Збільшення кількості робочих місць, мікрокредитування підприємців та навчання тому, як правильно вести власну справу. Такими є основні завдання програми підтримки малого та середнього бізнесу, що діє в області в 2017-2020 роках. Про те, як триває реалізація документу, на сьогоднішній апаратній нараді доповіла директор Департаменту економрозвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Нині Полтавщина посідає 7 місце в Україні за індексом ділового клімату. Він оцінює можливості для ведення бізнесу за кількома критеріями. Для того, аби малі підприємства в області мали можливість розвиватися та створювати робочі місця, започаткували програму підтримки бізнесу на 2017-2020 роки.

Сьогодні в області працює 8428 малих та 546 середніх підприємств. За всеукраїнською тенденцією, відбувається певне скорочення їх кількості. Проте, це не впливає на динаміку створення нових робочих місць.

— Основна мета програми — працевлаштування населення, — підкреслює директор Департаменту економрозвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко. — Також у пріоритеті — мікрокредитування проектів та створення бізнес-інкубаторів на території Полтавщини.

Інна Іщенко Інна Іщенко

Апаратна нарада Апаратна нарада

Крім того, в межах програми проводять навчання для бажаючих вести власну справу. Цьогоріч вже відбулись 36 семінарів для внутрішньо переміщених осіб та 72 заходи, участь у яких взяли військовослужбовці та, зокрема, учасники АТО.

За період дії обласної програми підтримки малого та середнього бізнесу до ОДА надійшло 10 заявок на фінансування стартапів. Чотири проекти вже отримали кошти в сумі 132,5 тис. грн. 

— Завдяки співпраці з Центрами зайнятості населення, ми вже працевлаштували 441 людину, — продовжує Інна Іщенко. — До кінця року показник має збільшитись до 489.

Для підприємців на Полтавщині працюють 39 Центрів надання адмінпослуг, 8 з яких діють в ОТГ. У цих закладах бізнесмени мають змогу отримати 50 різноманітних послуг.

— Регуляторна політика, яка сьогодні існує, все ще не дає змоги реєструвати власну справу швидко, — відзначає голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Проте, постійне збільшення кількості робочих місць завдяки малому та середньому бізнесу демонструє: ми — на правильному шляху.

Важливо, наголошує керівник області, й те, щоб до заняття підприємництвом долучалися не тільки містяни, але й представники сільської місцевості.

Прес-служба Полтавської ОДА