Полтавщина подала 9 проектів з очищення води до Мінрегіону

Полтавська область подала 9 проектів з очищення води до Мінрегіону. Сьогодні директор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури і ЖКГ ПОДА Тимофій Голбан презентував ці проекти в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ. За два дні їх мають затвердити.

В Полтавській області з 2016 року діє програма «Питна вода Полтавщини». Вона розрахована до 2020 року. Завдяки підтримки голови Полтавської ОДА Валерію Головку у 2016-ому та 2017-ому на програму з обласного бюджету виділили 10 млн грн. А цього року на неї виділили більше, ніж 17 млн грн. З них 760 тис. спрямували на доочищення води у закладах культури.

— Завдання адміністрації — забезпечити населення Полтавщини чистою водою, та покращити її якість. Зараз до розробки проектів долучаються РДА, сільради та ОТГ. Спільна робота тільки підвищує наші результати, — говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Валерій Головко Валерій Головко

Полтавщина представила 9 проектів: два на реконструкцію майданчика водоочисних споруд із застосуванням хлориду натрію та мереж каналізації у Горішніх Плавнях; чотири проекти від «Полтававодоканал» на огородження санітарних зон свердловин в селі Машівка; один проект від Ковалівської сільради та один — з Сергіївської ОТГ (Гадяцький район).

Кожен, хто подавав проекти в області, самостійно займався їх розробкою. Департамент будівництва узагальнив та подав їх на розгляд Мінрегіону. У Міністерстві регіонального розвитку всі розроблені проекти від Полтавської області прийняли. Тому вже 15 серпня їх мають затвердити.

Ці проекти реалізують коштом співфінансуванні місцевого самоврядування та держави. Зараз частина дофінансовуватиметься з держави: від 10% до 50%.

— Усі розуміють необхідність очищення питної води. Особливо це стосується сіл, де її якість не завжди висока. Це розуміють і сільські, й районні ради, й ОТГ. Тому ми рухаємося у цьому напрямку, — розповідає директор Департаменту будівництва Тимофій Голбан.

Тимофій Голбан Тимофій Голбан

Також зараз діє загальнодержавна цільова програма «Питна вода України» на 2011-2020 роки. Її затверджено ще у 2005 році. Вона передбачає розвиток та реконструкцію систем централізованого водопостачання й водовідведення; охорони джерел питного водопостачання.

Загалом, виконання цієї програми забезпечить утилізацію осадів, що утворюються під час очищення стічних вод та питної води; поліпшить санітарну, епідемічну та екологічну ситуацію і забезпечить охорону джерел питного водопостачання.

За даними українського наукового порталу Labprice.ua, централізоване водопостачання в Україні на 80% забезпечується за рахунок поверхневих вод. Вони мають антропотехногенне забруднення. На 2016 рік найгірші показники питної води були у Луганській (35,1%), Запорізькій (20,0%), Дніпропетровській (19,6%), Миколаївській (17,5%), Херсонській (16,1%) та Київській (15,7%) областях. 

А найбільше бактеріологічне забруднення води — у Тернопільській (7,4%), Закарпатській (7,3%), Харківській (7,2%), Вінницькій (7,0%), Миколаївській (6,9%) та Кіровоградській (5,6%) областях.

Прес-служба Полтавської ОДА