«Полтавщина плюс». Відтепер щочетверга

Борис Лозовський, засновник газети «Полтавщина плюс» Борис Лозовський, засновник газети «Полтавщина плюс»

Друже!

Можливо ти вже бачив перший номер газети «Полтавщина плюс». Можливо, навіть, що ти вже переглянув випуск і, сподіваюся, знайшов у ньому щось для тебе цікаве. І, цілком ймовірно, ти вже поставив логічне запитання: «Ну і навіщо це все?». Спробую пояснити.

Почну з місії. Вона в нас є.

Трохи більше шістдесяти років тому в статті «Москва, Маросєйка» Юрій Шевельов визначив трьох головних ворогів українського відродження — Москва, український провінціалізм і комплекс «кочубеївщини». Нам видається, що головним і основним злом у цій трійці є провінціалізм. Не позбувшись його, не переможеш і двох інших. Саме провінційний тип мислення, «шароварщина», зневіра у власні сили, синдром «молодшого брата» створюють живильне середовище для «кочубеївщини». Вони ж не дають нам стати сильним настільки, щоб раз і назавжди відбити бажання у тих, хто за поребриком, втручатися в наші внутрішні справи, нав’язувати свою волю або брязкати зброєю. Гасло «моя хата з краю», яке протягом століть визначало поведінку цілих поколінь українців, повинно бути безжально викоріненено. У цьому ми бачимо місію нашого проекту.

Сьогодні у світі є можливість жити цікаво. Є інше життя, про яке більшість наших співгромадян навіть не здогадується. Є інші політики, інші цінності, інші вчені, інші цілі, інші проблеми. Розповісти про них — наше головне завдання. Газета має назву «Полтавщина плюс». Суть назви в тому, що ми запропонуємо тобі основні новини Полтави та області, плюс новини загальнонаціональні, плюс загальносвітові. Крім цього, плюсом будуть цікаві і повчальні історії та думки людей, які, сподіваємося, будуть тобі цікаві.

Ми хочемо, щоб головними темами для обговорення як у Facebook, так і на лавицях біля під’їздів були ідеї Ілона Маска, а не тарифи на газ. Ми віримо в алгоритм успіху нашої країни. Спочатку ми повинні кардинально змінити порядок денний. Далі домогтися якісного зростання рівня дискусії. Наступний крок — формування нових цілей. Нові цілі призведуть до створення нових проектів. Успішні проекти піднімуть рівень життя населення до такого стану, при якому обговорення тарифів на газ стане малоцікавим. Іншого шляху, швидше за все, у нас немає.

Передбачаю ще одне питання: «Навіщо мені газета, якщо всі новини я дізнаюся з Інтернету?». Відповідаю. Я теж проводжу в мережі багато часу. Сотні заголовків, десятки прочитаних статей, з яких чи не половина виявляються фейками. Одного разу зловив себе на думці, що витративши купу часу, я так і не зміг зрозуміти, що ж насправді сталося. Інтернет сьогодні перетворився на полігон для інформаційного сміття, місцем для вираження нереалізованих амбіцій, людських помилок і страхів. Я зрозумів, що мені не потрібні гори інформації. Мені потрібна людина, якій би я довіряв і яка б, розібравшись у питанні, могла б дохідливо і коротко розповісти мені про те, що відбувається в моєму місті, моїй країні, у світі.

Сподіваюся, що ми зможемо стати для тебе таким оповідачем. Ми зробимо все можливе, щоб добитися цього і виправдати твою довіру.

Побажай нам удачі!

З першого номера нашої газети ти дізнаєшся:

  • хто заможніший, колишній чи теперішній губернатор
  • чиї дії призвели до крові під сумнозвісною аркою
  • як фірми одноденки отримують замовлення з бюджету
  • чого чекати від виборів у Франції
  • навіщо блокували ОРДЛО
  • хто бажає «погріти руки» на полтавському аеропорті
  • чого хочуть терористи
  • як чиновники знищують футбол
  • що буде далі у «Грі престолів» і ще багато цікавого

Читай та отримуй задоволення.

Засновник газети «Полтавщина плюс» Борис ЛОЗОВСЬКИЙ