Полтавщина планує витратити 150 млн грн на утримання місцевих доріг у 2019 році

Розчистка дороги поблизу с. Ватажкове Полтавського районуРозчистка дороги поблизу с. Ватажкове Полтавського району | Фото Тимофія Голбана

Агентство місцевих доріг Полтавщини планує витратити 150 млн грн на прибирання та догляд за шляхами у 2019 році

13 листопада ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» оголосило тендер на експлуатаційне утримання автодоріг загального користування місцевого значення Полтавської області. Очікувана вартість закупівлі складає 150 млн грн. Сума розрахована на проведення робіт упродовж 2019 року. Про це «Полтавщині» стало відомо з порталу ProZorro.

Згідно з тендерною документацією, у майбутньому договорі передбачені такі види робіт:

 • розчищення доріг та узбіч;
 • ліквідація нерівностей на дорогах;
 • відновлення та заміна окремих бордюрів;
 • ремонт покриття зупинок, майданчиків, стоянок;
 • заміна, ремонт та чищення дорожніх знаків, сигнальних стовпчиків, огороджень;
 • нанесення розмітки;
 • очищення дорожніх знаків від бруду;
 • приготування протиожеледних матеріалів та обробка ними доріг;
 • снігоочищення;
 • виготовлення, встановлення, відновлення та демонтаж тимчасових снігозатримувальних засобів;
 • скошування трави;
 • видалення та заміна старих дерев, кущів, обрізування та проріджування крон;
 • прибирання альтанок, автобусних зупинок, туалетів;
 • забезпечення освітлення на ділянках доріг у межах населених пунктів, на транспортних розв’язках та штучних спорудах;
 • організація та проведення вагового та габаритного контролю;
 • підготовка до льодоходу, повеней, весняних паводків;
 • розбирання покриття та основ, що втратили тримкість у результаті впливу стихійного лиха;

Із повним переліком робіт можна ознайомитись тут.

Компанії, які згодні виконувати такі роботи до кінця 2019 року, подаватимуть свої пропозиції до 14 грудня. Аукціон відбудеться 21 січня. Після нього стануть відомі імена учасників та розмір їхніх пропозицій. Угоду підпишуть після перевірки документів. Тобто, за найпозитивнішим прогнозом, договір буде укладений на початку 2019 року.

За 10,5 місяців 2018 року Полтавщина витратила на утримання місцевих доріг 96 млн грн

З 1 січня 2018 року Державне агентство автодоріг України перестало опікуватися дорогами місцевого значення по всій країні. Ці шляхи перейшли під відповідальність областей. До створення спеціальної структури питаннями щодо утримання та догляду за ними на Полтавщині займався Департамент будівництва, МіА та ЖКГ.

У лютому 2018-го він уклав із київським консорціумом «Алві Род» договір на експлуатаційне утримання доріг, вартістю 98 млн грн. Компанія була єдиною, хто подавався на два відповідних тендери поспіль, тому Департамент провів пряму закупівлю.

У червні угоду розірвали, виплативши перед цим 14,6 млн грн. На той час уже було сформоване держпідприємство «Агентство місцевих доріг Полтавської області». З квітня по червень ДП провело тендер на утримання і підписало договір, вартістю 50 млн грн. Підрядником стало полтавське ТОВ «Будівельна компанія «Старт-Інвест».

За три місяці з компанією підписали ще одну угоду на утримання доріг, вартістю 3,8 млн грн. Область надала субвенцію на ремонт, реконструкцію тощо. Проводити новий тендер агентство вважало недоцільним — така процедура не змогла б забезпечити термінове приведення мережі автодоріг до належного стану та належну безпеку дорожнього руху.

Повторний договір зі «Старт-Інвестом» уклали «з метою уніфікації, стандартизації або забезпечення сумісності з наявними роботами чи послугами», а також «повноцінного та безперебійного надання послуги».

З тих же причин ще за два місяці ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» за два місяці уклало ще два договори — на 32,3 млн грн і 34,7 млн грн.

За даними порталу публічних фінансів Є-data, за 10,5 місяців 2018-го «Старт-Інвест» отримало з бюджету 81,6 млн грн. Тобто, разом з виплатами «Алві Роду», на утримання доріг області з бюджету пішло 96,2 млн грн.

Наразі «Агентство місцевих доріг Полтавської області» готується підписати зі «Старт-Інвестом» ще одну угоду на утримання доріг. Її вартість складатиме 4,4 млн грн. Крім того, агентство ще може укласти додаткову угоду в рамках основного договору (за 50 млн грн) — якщо буде потреба у новій закупівлі, а тендер ще не проведуть. Вартість такої угоди становитиме максимум 10 млн грн.

Хто утримує місцеві дороги у 2018 році

Чищення та підтримання місцевих доріг Полтавської області у належному стані «Алві Род» та «БК «Старт-Інвест» проводили не лише власними силами. Вони долучали інші фірми.

Згідно із відповіддю Департаменту будівництва, МіА та ЖКГ на наш запит, консорціум «Алві Род» мав чотирьох узгоджених субпідрядників:

 • ТОВ «Полтавасервіс плюс» допомагало з утриманням доріг у Карлівському, Машівському, Чутівському та Полтавському районах та аварійними роботами й утриманням мосту через річку Сула на дорозі у селі Засулля Лубенського району;
 • КП «Сервіс» допомагало з утриманням доріг у Гадяцькому районі;
 • Сільськогосподарське ТОВ «Воскобійники» допомагало ремонтувати перепускну трубу та водовід на дорозі у селі Носи Шишацького району;
 • ТОВ «Алві Род» допомагало з утриманням доріг у Великобагачанському, Глобинському, Гребінківському, Диканському, Зіньківському, Кобеляцькому, Козельщинському, Котелевському, Кременчуцькому, Лохвицькому, Лубенському, Миргородському, Новосанжарському, Пирятинському, Решетилівському, Семенівському, Чорнухинському та Шишацькому районах.

ТОВ «БК «Старт-Інвест» за 2018 рік залучив 28 субпідрядників у всіх районах області:

Район Субпідрядна організація
Великобагачанський ТОВ «БК «СТАРТ-ІНВЕСТ»
БЦ-Трейд Континент
Гадяцький Грандстройсервіс
Глобинський ПП «Дорсервіс КПК»
Водні ресурси
Гребінківський ФОП Проценко
Диканський Автодорбуд
Харківспецбудмеханізація-7
ТОВ «БК «СТАРТ-ІНВЕСТ»
ФОП Глуховський
Зіньківський Миргородагрошляхбуд
ТОВ «БК «СТАРТ-ІНВЕСТ»
Карлівський ПП «ТМ Новатор»
ТОВ «Сигнал»
Висотбуд-Інвест
Кобеляцький ТОВ «Дорожник-1»
Козельщинський ТОВ «Дорожник-1»
Водні ресурси
Котелевський ТОВ «ДРСУ ПОЛТАВА»
ТОВ «Гадячшляхбуд»
Кременчуцький ТОВ «ТРАНСРЕСУРСИ»
Сигнал
Лохвицький ПрАТ ДП «Лохвицький шлях»
Дзета ЛТД
Лубенський Будтехіндустрія-Інвест
ДРСУ-8
ФОП Проценко
Машівський ТОВ Дрожник-1
Миргородський Миргородагрошляхбуд
ТОВ «БК «СТАРТ-ІНВЕСТ»
ДРСУ-8
Новосанжарський ТОВ «Дорожник-1»
ТОВ «ДРСУ ПОЛТАВА»
Оржицький Будтехіндустрія-Інвест
Пирятинський ФОП Проценко
Бутехіндустрія-Інвест
Полтавський ТОВ «Полтавабудсервіс плюс»
ТОВ «Дорожник-1»
ТОВ «ДРСУ ПОЛТАВА»
Решетилівський ТОВ «Дорожник-1»
ПП «ТМ-НОВАТОР»
Семенівський ПП «Дорсервіс КПК»
Хорольський Будтехіндустрія-Інвест
Чорнухинський ПрАТ ДП «Лохвицький шлях»
Чутівський ПП «ТМ-НОВАТОР»
Шишацький Агрофірма ім. Довженко
Миргородагрошляхбуд
ТОВ «БК «СТАРТ-ІНВЕСТ»
Харківспецбудмеханізація-7

Не зважаючи на те, кого область обере для виконання робіт з утримання доріг у 2019 році, існує велика ймовірність, що нова компанія долучатиме тих самих субпідрядників. Фірми з переліків вище, здебільшого мають територіальну прив’язку до своїх районів. Їхнє бажання співпрацювати, вірогідно, залежатиме від повноти розрахунку за виконану цього року роботу.

Скільки саме отримали кожна з цих фірм, кожен з ФОПів тощо, достеменно невідомо. Рівень розрахунків із підрядників із субпідрядниками з публічних джерел ми встановити не можемо.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»