Полтавщина пʼята у загальноукраїнському рейтингу областей, які максимально забезпечують земельними наділами учасників військової операції

Полтавщина на пʼятому місці в Україні по забезпеченні колишніх учасників військової операції на Сході земельними ділянками. Про це на апаратній нараді у голови облдержадміністрації Валерія Головка заявив начальник Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Вадим Чувпило:

«До управління було подано 15,5 тисячі заяв. Із них позитивно розглянуто, тобто прийняті накази про надання відповідного дозволу, 8686 на загальну площу 15 тисяч гектарів. Із-поміж них для ведення садівництва видано 907 наказів на площу 110 гектарів, переважно у Полтавському, Кременчуцькому районах, де розвинутий такий напрямок господарської діяльності. 7672 учасники бойових дій одержали накази на наділи для ведення особистого селянського господарства загальною площею 14,7 тисячі гектара. 6488 заяв розглянуто й надано відповіді-роз’яснення відповідно до вимог чинного законодавства. Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області, починаючи з 2014 року, не прийнято жодного наказу про відмову учаснику бойових дій в отриманні земельної ділянки, – зазначив Вадим Чувпило. – Полтавщина нині посідає п’яте місце по забезпеченню учасників бойових дій земельними наділами порівняно з іншими регіонами нашої держави. П’яте місце визначено фактично за площею відведення земельних ділянок. Якщо говорити про відсоткове забезпечення, то Полтавщина одна з перших. Станом на 20 березня поточного року в області за пропозиціями структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру здійснюється резервування земельних ділянок. Близько двох тисяч гектарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення перебувають у запасі, зарезервовані за учасниками АТО. Із початку 2017 року ми перейшли на інший формат роботи, запровадили персональне резервування. Тобто коли учасник бойових дій звертається, то до моменту одержання ним земельної ділянки остання чи дозвіл на неї не може надаватися іншій особі. Нині резерв дозволяє стовідсотково забезпечити учасників антитерористичної операції земельними ділянками сільськогосподарського призначення»

В планах – створення загального рейтингу забезпеченості учасників антитерористичної операції земельними ділянками.

Читайте також про механізм надання пільг на проїзд у готівковій формі