Полтавщина одною з перших підготувалася до захисту проектів ДФРР у Мінрегіоні

Вчора за участю заступника Міністра Лева Парцхаладзе та начальника управління впровадження та моніторингу пріоритетних проектів будівництва Мінрегіону Надії Бондарчук відбулася селекторна нарада з регіонами в режимі онлайн.

Розглянули питання щодо інвестиційних проектів місцевого та регіонального розвитку, які планується реалізувати в цьому році у кожному регіоні за підтримки державного фонду регіонального розвитку.

На нараді обговорили стан подачі облдержадміністраціями відібраних регіональними комісіями проектів на визначений для кожної області обсяг бюджетних видатків. Далі проекти має розглянути й перевірити профільне міністерство.

Але більшість регіонів зволікають з подачею повного пакету документів для якнайшвидшого погодження Міжвідомчою комісією. Через відсутність фінансування проектні ідеї залишаються нереалізованими.

Полтавська область виконує вимоги вчасно, адже державний фонд регіонального розвитку — головний інструмент регіональної політики.

На сьогодні з 22 інвестиційних проектів, які відібрала обласна комісія, Урядом вже погоджено фінансування будівництва корпусу інтервенційної кардіології та реабілітації обласного кардіодиспансеру, міського ЦНАПу в Кременчуці та завершення будівельних робіт на центральному мосту через річку Хорол у Миргороді.

— Три проекти з відібраних — перехідні, затверджені ще з минулого року, — говорить перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. — Решта, цьогорічні, в основному, відповідають стратегії регіонального розвитку: термомодернізація освітніх та медичних закладів, розвиток спорту та розбудова інфраструктури загалом. Їх захищатимемо наприкінці травня.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький та заступник директора Департаменту економрозвитку Ірина Березова Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький та заступник директора Департаменту економрозвитку Ірина Березова

Завдяки злагодженій співпраці облдержадміністрації, департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій, органів місцевого самоврядування всіх рівнів та об’єднаних громад вдалося оперативно підготувати всі необхідні документи. Тож облдержадміністрація представила на 100% підготовлені проекти на всю суму та вчасно виконала доручення Уряду.

Онлайн платформа ДФРР також доопрацьована. Всі проекти відкриті для ознайомлення щодо стану реалізації, виконання будівельних робіт на відібраних об’єктах. Наступним етапом буде захист обласних проектів на міжвідомчій комісії в Мінрегіоні.

— Лише Полтавська та Харківська області на 100% виконали завдання та надали повні пакети документів разом з проектами, — говорить Андрій Пісоцький. — Решта регіонів зволікають. Хтось із них не завершив конкурсні відбори, хтось чекає рішень органів місцевого самоврядування про співфінансування відібраних проектів. У будь-якому випадку, можемо пишатися тим, що для інших областей Полтавщину наводять за взірець, оскільки виконали завдання вчасно й у повному обсязі.

Також, на нараді обговорили стан підготовки проектів Нового Освітнього Простору, сучасних ЦНАПів та Центрів Безпеки в громадах.

У цьогорічному конкурсі на кращий будівельний об’єкт до Дня будівельника всі регіони мають визначитися та вчасно подати пропозиції Мінрегіону.

Прес-служба Полтавської ОДА