Полтавщина — одна з лідируючих областей по забезпеченню бійців АТО земельними ділянками

На сьогоднішній апаратній нараді керівник обласного управління Держгеокадастру Вадим Чувпило повідомив, що Полтавщина не відмовила жодному учаснику АТО в наданні земельної ділянки.

За останні два роки в Полтавській області за отриманням земельних ділянок звернулося понад 9,6 тис учасників АТО. Позитивно розглянули 70% таких заяв. За жодним зверненням не видано наказу про відмову. Але є випадки, коли надавалися роз’яснення про те, що перешкоджає задоволенню клопотання.

Розпорядником земель сільськогосподарського призначення державної власності на території області є ГУ Держгеокадастр в Полтавській області. Сама пільга полягає у позачерговому розгляді звернень від учасників АТО, але загальний підхід визначений однаковим для всіх земельним законодавством.

— Полтавщина посідає одне з перших місць у питанні надання земельних ділянок по відсотковому співвідношенню до числа учасників АТО, — говорить Вадим Чувпило. — Але, деталізуючи цей процес, і розглядаючи кожен окремий випадок, який потребує вирішення, розуміємо, що голови РДА на місцях і керівники органів місцевого самоврядування повинні посилити роботу в цьому напрямку.

Найскладніша ситуація у Полтавському, Решетилівському, Лубенському та Кременчуцькому районах. Адже у великих містах — велика кількість бійців і, відповідно, нестача в їхніх межах вільних земель с/г призначення. Тому «підтягується» ресурс району.

— Конфлікт виникає, коли питання узгоджується на рівні координаційних рад, — зазначив Вадим Чувпило. — Керівники органів місцевого самоврядування не погоджують надання земельних ділянок тим, хто не зареєстрований на відповідній території. Може законодавством такого й не передбачено, але ми не можемо поділяти бійців на своїх і чужих.

Апаратна нарада Апаратна нарада

Начальник ГУ Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило Начальник ГУ Держгеокадастру в Полтавській області Вадим Чувпило

Роботі в цьому напрямку перешкоджає відсутність точної інформації про кількість бійців у межах області. Управлінню доводиться керуватися приблизними показниками. За словами Вадима Чувпила, з боку військових комісаріатів це — таємниця, а на рівні органів виконавчої влади та місцевого самоврядування — інформація не є повною: 

— Деякі агровиробники розривають договори оренди на користь бійців, і ми підтримуємо такі ініціативи, але не ставимо їх собі за шаблон. На жаль, на обласному рівні питання вирішуються швидше, ніж на місцях. Лише скоординовані дії на всіх рівнях дають необхідний результат.

Вадим Чувпило закликав голів РДА, керівників органів місцевого самоврядування звернути на це увагу й керуватися земельним законодавством. Якщо ділянка не має обмежень і обтяжень — інших підстав для відмови в її наданні бути не може.

Прес-служба Полтавської ОДА