Полтавщина лідирує у загальних обсягах видобутку вуглеводнів в Україні

Питома вага видобутку газового конденсату в Полтавській області становить 65,6 % (1 місце), природного газу — 42,5 % (2 місце), нафти сирої — 11,5 % (3 місце).

Про це, під час сьогоднішньої апаратної наради під головування голови ОДА Валерія Головка, повідомила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.

Вона наголосила, що нафтогазова промисловість є однією з найважливіших складових частин економіки області та України вцілому. Що, значною мірою, забезпечує як функціонування всіх інших галузей, так і ступінь добробуту населення.

— Нафтогазова промисловість відіграє важливу роль в економічному розвитку країни, її безпеці, енергетичній незалежності, сільському господарстві та інших галузях. Питома вага нафтогазовидобувного комплексу в структурі промислового виробництва області складає близько 23 %, — зазначила Інна Іщенко.

Інна Іщенко Інна Іщенко

Минулоріч підприємствами ПЕК на території області видобуто 8,53 млрд куб. м природного газу, 183,8 тис т нафти та 419,8 тис т газового конденсату. За словами Інни Іщенко, підсумок роботи підприємств у 2016-му показав невеликий, однак стабільний розвиток.

— За І квартал 2017-го нафтогазовидобувними підприємствами області видобуто: природного газу — 2179,01 млн куб. м., нафти — 41,42 тис тонн та газового конденсату — 109,36 тис тонн. Ці обсяги, у порівнянні з відповідним періодом 2016-го збільшилися. Разом з тим, обсяги видобутку нафти зменшилися на 10,9%, — сказала Інна Іщенко.

Видобуток вуглеводнів на Полтавщині здійснюють 13 підприємств різних форм власності у 17 районах області. 73,6 % видобутку газу та 79,1 % видобутку нафти з газовим конденсатом припадає на два підприємства — філію ГПУ «Полтавагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування» та НГВУ «Полтаванафтогаз» ПАТ «Укрнафта». У минулі роки державні підприємства видобували 80 % газу на території області. На сьогодні нарощують обсяги видобутку приватні підприємства, найбільшим з яких є ПрАТ «Нафтогазвидобування».

На даний час 28 підприємств мають спеціальні дозволи на користування нафтогазоносними надрами, з яких 15, геологічне вивчення територій розпочали лише 1,5 — 2 роки тому. У 2016 році до держбюджету сплачено 13,8 млрд грн рентних платежів за користування нафтогазоносними надрами для видобування корисних копалин.

Показники Полтавської області Показники Полтавської області

На розвиток соціальної сфери та інфраструктури регіону за минулий рік підприємства нафтогазового комплексу виділили кошти та надали благодійної допомоги на суму майже 44 млн грн.

— У минулі роки облдержадміністрацією та обласною радою опрацьовувалося питання єдиного проценту відрахувань на розвиток соціальної сфери територій видобутку у розмірі від 1,5 до 3 % від рентної плати за користування надрами. На сьогодні Президентом України підписано Закон України «Про внесення змін до бюджетного кодексу України щодо зарахування рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату», який вступить у дію з 1 січня 2018, — сказала Інна Іщенко.

Насамкінець, вона зазначила, що для продовження співпраці підприємств нафтогазового комплексу області та органів місцевої влади цьогоріч обласною радою розроблено проект Положення про утворення, використання та облік коштів цільового фонду у складі спеціального фонду обласного бюджету Полтавської області та Угода про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавської області, які будуть винесенні на розгляд сесії обласної ради.

Володимир Голуб, Валерій Головко та Андрій Пісоцький Володимир Голуб, Валерій Головко та Андрій Пісоцький

Під час апаратної наради Під час апаратної наради

— Не все добре у нафтогазовій галузі. Багато шкоди підприємства приносять довкіллю. Компанія «Укргазвидобування», яка найдовше працює на території області, за роки своєї роботи нанесла найбільше шкоди, зокрема, погіршуючи стан питної води. Тож, на наступному тижні ми маємо провести «круглий стіл», залучивши фахівців, і проаналізувати на якому рівні якість води в усіх районах області. Також необхідно внести зміни в існуючу програму «Питна вода», —наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький звернув увагу голів РДА на використання коштів, які надходять за умовами соціальної угоди:

— Не усі райони використали виділені кошти. Хочу зазначити, що це лише маленька частина тих грошей, які виділятимуться з наступного року. Тому, потрібно працювати над стратегією розвитку територій, аби грамотно освоювати їх і робити усе для поліпшення життя людей.

Прес-служба Полтавської ОДА