Полтавщина й Дніпропетровщина співпрацюватимуть у національно-патріотичному вихованні молоді

Дніпропетровська обласна державна адміністрація Дніпропетровська обласна державна адміністрація

Поїздка полтавської делегації до Дніпра закінчилася підписанням Меморандуму про співпрацю між інститутами громадянського суспільства обох областей та взаємодію в національно-патріотичному вихованні молоді. Зустріч відбулася в приміщенні Дніпропетровської ОДА.

Захід ініційований головою Громадської ради при Полтавській ОДА Володимиром Голубом за підтримки голови Полтавської ОДА Валерія Головка. Мета — обмін досвідом та консолідація зусиль у патріотичному вихованні населення. У числі делегатів з Полтави — представники ГО, козацьких формувань, ветерани-афганці, демобілізовані АТОвці, волонтери та рідні загиблих учасників АТО.

— Ми завітали до Дніпра, щоб показати нашим людям ваш унікальний музей АТО, який мене вразив, — говорить Володимир Голуб. — Ви були перші, хто встав зі зброєю на захист країни. Перші добробати формувалися тут. І ви дуже багато зробили для збереження нашого суверенітету. Прагнемо, щоб і в Полтаві з’явився такий музей.

Голова Громадської ради при Полтавській ОДА Володимир Голуб Голова Громадської ради при Полтавській ОДА Володимир Голуб

Володимир Голуб розповів про акти вандалізму в Полтаві щодо пам’ятних дошок загиблим АТОвцям, графіті-меморіалу загиблим у боротьбі за майбутнє України та в цілому поводження з пам’ятками. Тому підкреслив необхідність запровадження відповідного виховання в регіоні. І перший крок, на його думку, повернутися до Полтави з підписаним Меморандумом.

Метою документу назвав спільну діяльність і консолідацію зусиль сторін, спрямованих на реалізацію національно-патріотичного виховання.

— Рано чи пізно сьогоднішні діти виростуть і працюватимуть, в тому числі, на державних службах, — говорить головний спеціаліст відділу закладів інтернатного типу, позашкільної та виховної роботи Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Сергій Рибалко. — Власне, через це ми розуміємо, що маємо виховувати повагу в майбутнього покоління до історії, культури, але одночасно до Конституції, права та законів України.

Представник Департаменту освіти і науки ПОДА Сергій Рибалко Представник Департаменту освіти і науки ПОДА Сергій Рибалко

На думку посадовця, це дозволить молоді виробити активну життєву позицію, щоб реалізувати себе в житті. Тільки за таких умов вони усвідомлюватимуть, що мають реальний вплив на процеси в країні, а їхній голос — вагу.

Сергій Рибалко зазначив, що в області вже діє концепція програми «Допризовної підготовки та національно-патріотичного виховання» на 2016-2020 рр, і нещодавно прийняли обласну цільову програму «Національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 рр». У програмі новий підхід навіть до визначення до терміну «патріотизм». Вона пропонує кілька нових конкурсів національно-патріотичного виховання. В області буде запроваджено нову військово-спортивну патріотичну гру ім. Симона Петлюри. А влітку діти зможуть відпочивати у військово-патріотичному таборі.

Директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ДніпроОДА Віталій Маласай Директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ДніпроОДА Віталій Маласай

— Ми готові обмінюватися досвідом. У нас дуже активні люди, патріоти, дуже активні сім’ї загиблих, — зазначив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської ОДА Віталій Маласай. — Але працювати завжди є над чим.

Підписання Меморандуму Підписання Меморандуму

Спільне фото Спільне фото

Голови громадських організацій двох областей підписали Меморандум про взаємодію та співпрацю. Планують обмінюватися досвідом та втілювати спільні проекти.

Незабаром Дніпропетровщина має намір делегувати своїх представників до Полтавської області.

Прес-служба Полтавської ОДА