Полтавець відсудив у «Совісті України» 40 тис. грн за використання його відео для агітації під час виборів

Суд визнав винною «Совість України» у незаконному використанні зйомок полтавця з квадрокоптера для агітації під час виборів і зобов’язав сплатити 40 тис. грн

22 травня Октябрський райсуд Полтави задовольнив позов Максима Бондаревського до «Совісті України». Полтавець заявляв, що партія порушила авторські права, використавши його зйомки з квадрокоптера для агітації під час місцевих виборів. Тепер обласна організація партії має сплатити 40 тис. грн. Фото судового рішення опублікував на своїй сторінці у Facebook сам позивач.

Нагадаємо, Максим Бондаревський звернувся до суду у жовтні 2015 року. Він дізнався, що під час монтажу агітаційного ролика «Совість України» використала його зйомки з квадрокоптера. Ролик демонстрували пенсіонерам під час роздачі цукру перед місцевими виборами.

Бондаревський вимагав стягнути із «Совісті України» 40 тис. грн компенсації за порушення його авторських прав та 30 тис. грн моральної шкоди. Суддя Олена Шевська дійшла висновку, що представники партії не мали права використовувати зйомки позивача, які він завантажив на YouTube. Згідно із Законом України «Про авторське право», якщо на сайті немає кнопки «завантажити», то користувачам не дозволяється копіювати та використовувати відео. Тому у частині порушення авторських прав вона позов задовольнила.

[Spring] Poltava in UltraHD Phantom 2 & GoPro 4 Black Edition 4k Відео Максима Бондаревського, уривки з якого використали в агітації

Щодо моральної шкоди, то суддя вважає, що Максим Бондаревський не довів факту спричинення моральних страждань. Тому у цій частині позову було відмовлено.

Наразі рішення суду вже набуло законної сили, тому що з дня оголошення минуло 10 днів. Чи була подана за цей час апеляція, невідомо. На офіційних сайтах Октябрського райсуду Полтави та Апеляційного суду Полтавської області така інформація відсутня.

Нагадаємо, що кадри зйомок Максима Бондаревського для агітації використовувала у 2015 році й інша партія — «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Однак, за його словами вони заздалегідь домовилися про співпрацю.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»