Полтавець «підрізав» автомобіль начальника УКБ і намагається засудити його за рукоприкладство

Влітку 2016 року автомобіль Тимофія Голбана та його вагітної дружини підрізали на перехресті, у відповідь начальник Управління капітального будівництва ОДА сам вирішив покарати правопорушника

До редакції звернувся мешканець Полтави Сергій Шанда, який розповів, що влітку 2016 року начальник управління капітального будівництва Полтавської Полтавської ОДА Тимофій Голбан наніс тілесні ушкодження його дружині та пошкодив його автомобіль, але досі прокуратура не передала справу до суду.

За словами Сергія Анатолійовича, подія трапилася 18 серпня у Полтаві на перехресті вулиць Соборності (Жовтнева) та Конституції. Він їхав за кермом ВАЗ 11193 разом з дружиною, донькою та її хлопцем, коли його підрізав автомобіль Mitsubishi.

Сергій Шанда Сергій Шанда

— З автомобілю вийшов чоловік, який вдарив по дзеркалу дальнього виду. Моя жінка вийшла з машини, чоловік одразу штовхнув її так, що вона ледь не впала та підвернула ногу. Він почав сваритися, з ним у машині була вагітна дівчина та літня жінка. Остання почала ображати мою дружину, — розповів Сергій Шанда.

Жінка Сергія Шанди підвернула ногу Жінка Сергія Шанди підвернула ногу

Зламане дзеркало дальнього видуЗламане дзеркало дальнього виду

Сергій Анатолійович викликав поліцію та швидку, адже його дружині стало зле. Крім цього, він написав заяву до поліції. Правоохоронці взяли заяви у обох сторін та поїхали.

— Слідчий одразу заявив, що зламане дзеркало дальнього виду — це не кримінальний злочин, тому кримінальне провадження відкрито було лише за ст. 125 (умисне тілесне ушкодження). Проте слідство тривалий час не могло встановити особу нападника. При тому, що є записи відеоспостережень з Нацбанку, номера машини та й якісь пояснення, які цей чоловік давав на місці події патрульним, — дивується Сергій Анатолійович.

Коли Сергій Шанда зрозумів, що поліція не збирається встановлювати особу власника Mitsubishі, то почав займатися цим сам.

— Через знайомих, я дізнався, що автомобіль належить Світлані Борисівні Рєзніченко. Фактично володіє ним Тимофій Голбан, який є керівником УКБ Полтавської ОДА. Я пішов до слідчого й розповів йому про це. Цікаво, що майже одразу, автомобіль переписали вже на самого Тимофія Голбана й змінили автомобільний номер, — пригадує Сергій Шанда.

Витяг з Єдиного державного реєстру МВС України Витяг з Єдиного державного реєстру МВС України

Навіть з інформацією про власника машини, його адресу, та відео з камер спостереження, Тимофію Голбану досі не повідомили про підозру, бо немає погодження з прокурором.

— Розумієте, після такого опускаються руки. Ми самі замість поліції встановили особу, при цьому, що за півроку вони змінили трьох слідчих. Тепер, коли в них все є, вже прокуратура не погоджує повідомлення про підозру. А якби би, навпаки, я Тимофію Голбану розбив дзеркало та штовхнув його дружину? Вже напевно сидів би, — припускає Сергій Шанда.

Ми звернулися й до іншої сторони конфлікту, а саме — Тимофія Голбана. За словами чиновника, така історія дійсно трапилась, але хронологію подій треба розпочати раніше.

— В той день я їхав з вагітною дружиною по вулиці Панянка, коли на перехресті з вулицею Героїв Крут (Правди) мене підрізала Lada Kalina. Я її обігнав та посигналив. Проте у відповідь він мене обігнав та застосував екстренне гальмування, змусивши мене виїхати на зустрічну смугу. Враховуючи, що поруч зі мною вагітна дружина, то, звичайно на емоціях, я вирішив наздогнати його та поговорити. Коли я догнав його, то він не вийшов з машини, але вийшла його дружина та почала мене штовхати. Я не втримав рівновагу і вперся за дзеркало дальнього виду, можливо, й зламав його. Далі прибула поліція і я написав заяву про порушення ним ПДР до поліції, — пояснив Тимофій Голбан.

«Підрізання» автомобіля Тимофія Голбана (2016.08.18, Полтава) «Підрізання» автомобіля Тимофія Голбана

Крім цього, чиновник розказав, що через пригоду, його жінка потрапила у перинатальний центр, де пробула до самих пологів. Тому він вже й забув про цю подію. В найближчий час він збирається дізнатися у поліції, як проходить слідство по його заяві.

Варто зауважити, що Сергій Шанда не заперечує, що створив аварійну ситуацію на дорозі, але вважає, що це не дає право комусь вирішувати ситуацію таким чином. Зауважимо, що на жаль, такі конфлікти є частим явищем на дорогах нашого міста й ми сподіваємось, що водії з часом стануть відповідальнішими за свої дії.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»