«Полтававодоканал» замовив асфальтобетонну суміш на 300 тис. грн у дистриб’ютора косметики

КП «Полтававодоканал» без тендеру замовив асфальтобетонну суміш на 300 тис грн у ФОП Оксана Каргіна, яка є дистриб’ютором косметики TianDe у Полтаві

14 квітня КП «Полтававодоканал» відзвітував на порталі ProZorro про укладений договір на закупівлю асфальтобетонної суміші. Загальна сума договору складає 300 тис грн.

Підприємцем, який має постачати асфальтобетонну суміш комунальникам, є Оксана Каргіна. Завдяки номеру телефону, який вказаний в договорі, ми встановили, що Оксана Ігорівна — офіційний дистриб’ютор косметики TianDe в Полтаві.

Ми зателефонували до неї, щоб поспілкуватися та дізнатися точніше, чим займається підприємець та чи взагалі продає вона будматеріали. Жінка повідомила, що продає косметику, але має відповідний КВЕД, який дозволяє продавати їй і асфальтобетонну суміш.

— В мене багато напрямків діяльності, адже виживати якось треба, — резюмувала Оксана Ігорівна.

На запитання, чи може хтось інший придбати в неї асфальтобетонну суміш і яким чином про її будівельні напрямки діяльності дізнаються люди, адже відповідної реклами немає, Оксана Каргіна відповіла:

— Можна зателефонувати мені та придбати суміш, а про напрямок дізнаються завдяки так званому «сарафанному радіо».

Що ж, тепер в підприємця на просторах інтернету є реклама не тільки косметичної діяльності. Можливо, відтепер й замовлень на будівельні матеріали побільшає.

Зателефонували ми й до замовника суміші, а саме, до відділу постачання «Полтававодоканалу». Жінка на ім’я Валентина повідомила, що суміш потрібна комунальникам для ремонтних робіт. На питання, чому замовляли без тендеру, адже вартість закупівлі становить більше 200 тис грн, що є порогом для «прямих закупівель», нам повідомили наступне:

— Ви не компетентні в законі, адже там написано, що якщо ми здійснюємо діяльність в окремих сферах господарювання, тобто ми займаємо монопольне становище, то в нас «допоріг» — мільйон грн.

Щодо довіри керівництва «Полтававодоканалу» до продавця косметики, який поставить асфальтобетонну суміш, то Валентина повідомила, що вона не готова відповісти на це запитання.

Стосовно керівництва обласного комунального підприємства, то нагадаємо, що в.о. гендиректора «Полтававодоканалу» Василь Воротинцев нещодавно задекларував 11 млн грн готівки, ювелірні прикраси, нерухомість в Донецьку та Севастополі й дві машини: Audi A8 2011 р.в. та Suzuki 2016 р.в.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»