«Полтаватеплоенерго» повідомило про готовність до опалювального сезону

Попри фінансові труднощі, що цього року спіткали головного теплопостачальника області, майже за місяць до початку опалювального періоду «Полтаватеплоенерго» прозвітувало про готовність до зими.

ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» виконало цьогорічний план підготовки теплового господарства до опалювального сезону 2017-2018 рр. Нещодавно було завершено обстеження останніх двох із 90-та котелень та теплогенераторних підприємства і на сьогодні полтавські тепловики вже отримали акт готовності теплового господарства до роботи в осінньо-зимовий період. На черзі, у відповідності до графіка, оприлюдненого на сайті підприємства (авт. — te.pl.ua), в період з 25 по 29 вересня цього року, проведення пробних пусків котелень з метою остаточної перевірки як теплового господарства міста до зими, так і стану готовності внутрішньобудинкових мереж системи опалення до прийому теплоносія. Про це повідомив головний інженер обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго» Володимир Пасічко.

Володимир Пасічко Володимир Пасічко

За словами головного інженера «Полтаватеплоенерго», графік підготовки теплового господарства до зими був розроблений ще до початку цьогорічного міжопалювального періоду. На сьогодні він уже виконаний і всі котельні підприємства готові до роботи.

— Протягом цьогорічного підготовчого періоду нами виконаний значний обсяг робіт. У першу чергу — понад 460 житлових багатоповерхівок нашого міста обладнано будинковими вузлами обліку теплової енергії. А ще — виконано реконструкцію та заміну понад 3 км теплових мереж, всі необхідні роботи по заміні насосного обладнання та автоматики безпеки і управління, проведено гідравлічні випробування теплових мереж, ремонт основного та допоміжного обладнання теплового господарства нашого міста.

На підприємстві нагадали, що весь цьогорічний підготовчий період проходив в умовах постійного існування значного боргу державного бюджету щодо компенсації пільг і субсидій за вже надані підприємством послуги населенню. Станом на початок вересня, ця заборгованість вже перевищила 144 млн грн. Через це у «Полтаватеплоенерго» утворилася штучна заборгованість перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий природний газ на суму майже 138 млн грн. Через наявність цього боргу НКРЕКП встановила знижений відсоток надходжень коштів з розподільчого рахунку на користь підприємства — на рівні менше 11%. У підсумку, на свої рахунки «Полтаватеплоенерго» недоотримало понад 40 млн грн, які були необхідні для повноцінної роботи підприємства в період підготовки до зими. У зв’язку з таким скрутним фінансовим становищем, із 33 млн грн, які полтавські теплоенергетики в міжопалювальний період розраховували направити на підготовку теплового господарства до зими, на сьогодні використано лише 12 млн.

— Вперше за багато останніх років доводиться констатувати, що з незалежних від підприємства причин протягом міжопалювального періоду ми не змогли в повному обсязі виконати всі заплановані роботи. І тепер змушені будемо частину робіт проводити безпосередньо в опалювальний період, що безумовно ускладнить їх виконання і принесе певні незручності нашим споживачам. — говорить Володимир Пасічко і додає, — Через вимушений брак коштів ми не змогли, як планували, до початку опалювального сезону завершити облаштування житлового фонду міста будинковими тепловими лічильниками та заміну частини теплових мереж.

На підприємстві очікують, що з початком нового опалювального періоду споживачі почнуть активніше розраховуватися за послуги підприємства, до того ж сподіваються, що буде розв’язана й проблема державного фінансування, — у такий спосіб у підприємства з’являться обігові кошти, які можна буде спрямувати на виконання робіт, запланованих ще на міжопалювальний період.

Не зупиняти проведення обов’язкових робіт із підготовки теплового господарства міста до наступної зими, в умовах гострої нестачі обігових коштів, — говорять на підприємстві, — вдалося завдяки тому, що переважна більшість полтавців відгукнулася на прохання «Полтаватеплоенерго» протягом міжопалювального періоду проводити авансові платежі за послугу з теплопостачання.

— На сьогодні із впевненістю можна стверджувати, що наше підприємство виконало увесь обов’язковий обсяг капітальних та поточних ремонтів об’єктів теплового господарства нашого міста. Це, в свою чергу, дає нам упевненість у тому, що цьогорічний опалювальний період розпочнеться вчасно й пройде стабільно, — підсумував головний інженер «Полтаватеплоенерго».

Нагадаємо, рішення про початок опалювального сезону приймають органи місцевого самоврядування. Правила експлуатації теплового господарства зазначають: якщо середньодобова температура зовнішнього повітря протягом 3-х діб поспіль не перевищуватиме +8°C, це є підставою для прийняття рішення останніми про початок опалювального сезону.

Андрій ПЕТРОВ, «Полтавщина»