«Полтаватеплоенерго» готується до нового опалювального сезону і закликає полтавців погасити борги

Головний інженер підприємства розповів про нюанси літніх ремонтів та про відповідальність споживачів послуг

Після другого завершення опалювального сезону (2016-2017 рр.) в квітні місяці ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» розпочало підготовку до нового опалювального сезону 2017-2018 рр. Про нюанси цих робіт розповів головний інженер підприємства Володимир Пасічко.

Ремонтні роботи

Ще на початку року підприємство розробило і узгодило із Полтавською міськрадою графіки ремонтів об’єктів теплового господарства. Протягом року заплановано встановити 800 будинкових лічильників теплової енергії, відремонтувати 3 км аварійних ділянок тепломереж, замінити автоматику, насоси, перетворювачі частоти та інше обладнання. Окрім цього підприємство проведе обов’язкові регламентні роботи — гідравлічні випробування та промивку котлів, мереж та теплообмінників.

«Полтаватеплоенрго» запланувало витратити на це не менше 33 млн грн. Левова частка — 25 млн — піде на встановлення лічильників, 3 млн — на реконструкцію мереж.

Об’ємним завданням є ремонтні роботи в котельних. Тривалість ремонтів залежить від потужності самих котелень. Наприклад, середні котельні зупиняються на термін, який не перевищує 11 діб. Дахові котельні, які не мають мереж, ремонтуватимуться не більше 5 діб. Найбільша котельня на Ціолковського, 36 ремонтуватиметься 18 діб. При цьому підприємство намагається надати послугу централізованого постачання гарячої води на вихідні та державні свята.

Будинкові лічильники

За дорученням НКРЕКП підприємство проводить обов’язкове встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії. Якщо на початку 2015 року такі будинки не перевищували 5%, то наразі цей показник доведено до 50% — це 620 будинків у Полтаві. До кінця 2017 року об’єм буде доведено до 90%. Саме така вимога прописана в ліцензійних умовах на надання теплової енергії.

Теплові лічильники у Полтаві встановлюють майже щодня. При цьому є проблеми, коли мешканці будинків, можливо, після конфліктів щодо встановлення будинкових газових лічильників, не дають можливості фахівцям підприємства або підрядній організації провести ці роботи. У таких випадках на місце прибуває група фахівців теплоенерго для роз’яснювальної бесіди із мешканцями будинків. Їм пояснюють, що протягом минулого опалювального періоду в обладнаних лічильниками будинках, в середньому, споживання теплової енергії було на 12% нижче, ніж за нормою. В окремих будинках цей показник досяг 30%. При умові вчасного регулювання лічильника та утеплення приміщень мешканці більшості таких будинків — сплатили менше.

Володимир Пасічко Володимир Пасічко

Що робити для економії?

Сам лічильник не є енергозберігаючим заходом, адже багато що залежить від мешканців — які повинні утеплити вікна, зовнішні стіни, місця загального користування, такі, як вікна та двері. Також не слід самовільно втручатися в систему опалення для збільшення площ опалювальних приладів (батареї опалювання навіть виводять на балкони). Це може призвести до збільшення суми у платіжках (тоді як у сусідів якість послуги знизиться).

Міжповірочний інтервал лічильників — 3-4 роки, в залежності від року встановлення приладу обліку. Повірка проводиться силами підприємства, або підрядної організації, адже це включено у тариф.

Обов’язки споживачів

Окрім енергозберігаючих заходів та слідкування за внутрішніми мережами споживачі послуг повинні пам’ятати, що своєчасність та якість послуг залежить від рівня розрахунку. Наразі споживачі мають заборгованість перед теплоенерго в 145 млн грн. При цьому 112 млн — це приріст за минулий опалювальний період. Володимир Пасічко розуміє складну ситуацію в країні та високі тарифи, але просить з розумінням поставитися до ситуації і розрахуватися за борги.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»