«Полтавагазвидобування» третій десяток років незаконно користується землею селян Машівського району

У Машівському районі державне підприємство шахрайським методом забрало у людей землю

У березні 2017 року до громадського активіста Євгенія Мартосенка звернулися мешканці Кошманівської та Базилевщинської сільрад Машівського району з проханням втрутитись та захистити їхні законні права на землю. На думку людей, представники ГПУ «Полтавагазвидобування» шахрайським методом відібрали в них землю.

Євгеній Мартосенко Євгеній Мартосенко

Представник ініціативної групи Євгеній Мартосенко та фахові юристи взяли під свій контроль цю справу. Вже жовтні 2017 року стало відомо, що Полтавське ГПУ набуло землю на підставі сфальшованих рішень сільської ради. Дві ініціативні групи працювали над тим, щоб отримати відповідні підтверджувальні документи.

5-го листопада мешканці села провели збори, в ході яких було з’ясовано, що з десяти народних обранців, які в той час були депутатами, шестеро (більшість) взагалі ніколи не голосували за відмову від землі і передачу її в ГПУ в постійне користування, про що складено заяви до правоохоронних органів.

Підтвердив це і чинний, на той час, голова сільської ради. Як виявилось, мова йшла лише про оренду на 10 років, до того ж значно меншої кількості землі. Але питання про передачу землі в постійне користування справді не голосувалося.

Тож, яким чином Полтавське ГПУ отримало рішення про передачу землі, доведеться з’ясовувати слідчим. Також слідчим, та й самому Полтавському ГПУ, додасть клопоту і той факт, що одне з рішень сільської ради, що знаходиться в обласному архіві, взагалі без підпису голови сільради, а лише з печаткою.

Ось так, на підставі цього «документу», 23 роки поспіль Полтавське ГПУ видобуває газ, який і продає населенню.

Спілкуватись з громадою керівництво Полтавського ГПУ відмовляється. Мешканцям, які наважуються вимагати належну їм за законом землю, погрожують звільненням, звільняють та вдаються до інших утисків.

Однак, отримавши необхідні документи, базилівщани не збираються більше ані мовчати, ані спинятися у боротьбі за свою землю.

Євгеній МАРТОСЕНКО, представник ініціативної групи з повернення землі