Полтава взяли участь в засіданні Координаційної ради проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»

З 4 ПО 6 ЛИПНЯ У ВІННИЦІ ПРОХОДИЛО ЗАСІДАННЯ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ ПРОЕКТУ «ІНТЕГРОВАНИЙ РОЗВИТОК МІСТ В УКРАЇНІ».

Учасниками Координаційної ради від Полтави стали фахівці КО “Інститут розвитку міста” на чолі з його директором Юрієм Левченком. Також, участь в засіданні взяли директор департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Білоцей, професор з Німеччини доктор Бреннер, керівник проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH Матіас Брандт та інші.

Відкрив засідання Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Він зазначив, що цей проект є важливим для усієї України та, зокрема, для Вінниці.

Далі в програмі засідання були виступи представників міст учасників проекту, які у своїх звітах поінформували про актуальні питання реалізації проекту та подальші кроки в роботі. Нагадаємо: даний проект уже реалізують 4 міста-учасника, серед яких Вінниця, Житомир, Чернівці, Полтава.

Про те, яким чином реалізується проект саме в Полтаві усім присутнім розповів директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко. У своїй доповіді він наголосив не лише на тому, що вже зроблено, але й окреслив подальші дії реалізації проекту.

“На даний момент визначено основні напрями, в яких потрібно працювати при створенні стратегії «Інтегрованого розвитку міста Полтави 2030. Це диверсифікація економіки, посилення статусу Полтави, як регіонального центру, реформування транспортної інфраструктури і мобільності, розвиток туризму, рекреації, культури, напрям житлової інфраструктури, довкілля та екологія. По кожному із цих напрямів створені тематичні робочі групи, до складу яких входять експерти та фахівці від влади, громади, бізнесу, – розповів Юрій Левченко.

Загалом, під час заходу розглянули наступні питання: актуальний стан реформування містобудівної діяльності в Україні, реформування законодавчої та нормативної бази в сфері міського розвитку і містобудування, презентація нового проекту закону з просторового планування в Україні, організаційні моделі для управління моніторингу міського розвитку та містобудування на рівні міської ради.

Також, під час засідання відбулася презентація випускних проектів учасників школи «CANactions». 4 представника з Полтави мали змогу протягом навчального року вивчати в елітній міжнародній школі все, що пов’язано з сучасним просторовим розвитком міста. Так, ними був створений випускний проект: «Як досягти консенсусу щодо Полтавської набережної», який був презентований та обговорений на засіданні. Окрім цього, обговорили питання продовження навчального курсу для полтавців в школі «CANactions 2017-2018».

Окрім цього, в рамках засідання Координаційної ради, 5 липня у Вінниці офіційно відкрили офіс проекту та інформаційного центру «Інтегрованого розвитку Вінниці 2030». Перший такий офіс було відкрито 16 березня у Полтаваі До кінця року також планується відкриття подібних офісів в Житомирі та Чернівцях.

Цього дня, всі запрошені мали можливість ознайомитись з демо-проектом від Полтави. Ним став майданчик та вхідна група на території парку «Перемога». Також були представлені цілі, процедури, відкриті питання щодо інфраструктурних проектів, які будуть реалізовані в містах учасниках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні 2030» у 2018 році.

Обговорені питання мають на меті 100-відсоткову їх реалізацію. Втілюватись в життя заходи або демо та інфраструктурні проекти будуть за кошти Німеччини та українських муніципалітетів.

Всі ці дії допоможуть містам на шляху створення інтегрованих процесів в громадах, залучення інвестицій в міста, створення умов для активної співпраці влади, громади, бізнесу, повідомляють у міській раді .