Полтава відзначила Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Полтава приєдналась до широкомасштабної інформаційної кампанії «Подорожуй безпечно». Її проводять з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.

Акція проходила в 11-ти обласних центрах за ініціативи Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі у координації з Міністерством соціальної політики та за підтримки Міжнародної організації з міграції.

Вчора на вулиці Соборності фахівці надавали консультації щодо безпечного працевлаштування і ризиків потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, а волонтери роздавали перехожим тематичну поліграфічну продукцію. 

Мета проведення акції — підвищення обізнаності громадян щодо проблеми торгівлі людьми.

Програмний спеціаліст БО «Світло надії» Ольга Гришко, зазначила, що їхня організація як член Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі вже традиційно долучилась до всеукраїнської ініціативи:

— Цього року контекст заходу пов’язаний з впровадженням безвізового режиму з країнами Євросоюзу. Крім цього, необхідно інформувати громадян з його правилами.

Трудова експлуатація — ризик № 1 для українців, які отримали безвіз. Зі спрощенням умов виїзду за кордон велика кількість вирішує податися до інших країн. Не лише для відпочинку, а і в пошуках грошей. Фахівці наголошують: зараз надвелика ймовірність попастися на безкоштовний сир у мишоловці. 

— Полтавці і жителі Полтавської області, з якими ми працювали і надавали інтеграційну допомогу, переважно потрапляли у ситуації трудової експлуатації. І в загальноукраїнській статистиці 94% за 2016 рік були жертвами трудової експлуатації. Із 14 — 8 постраждали від неї, — акцентувала спеціаліст БО «Світло надії».

Фахівці неурядових організацій і профільних управлінь та служб спілкувалися з перехожими та надали кілька порад. Одне з них — ні в якому разі не віддавати нікому свій паспорт. А також докладно дізнаватися, куди їдете працювати і уважно вивчити з юристами свій контракт. Потрібно подбати про дублікати документів і тримати у курсі справ рідних. Варто запитати про правила роботи за кордоном, наприклад, у міграційній службі чи службі зайнятості.

— Перш ніж відправлятися на заробіток, треба обов’язково дізнатися, чи заключений договір з тією державою на право працювати там. Бо якщо ми — нелегали, то ми не маємо ніяких прав, — зазначила начальник відділу соціально-культурної роботи міського центру соцслужб Людмила Василенко.

Усі охочі мали змогу сфотографуватись у фотозоні і поширити світлину в соцмережах із хештегом #Я_за_безпечну_подорож та номером Національної безкоштовної лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів — 527.

Організаторами заходу виступили БО «Світло надії», Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області, відділ боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми ГУ НП у Полтавській області, Полтавський обласний центр зайнятості, Патрульна поліція м. Полтава.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради