Полтава вчетверте приєдналась до відзначення Дня пам’яті людей, померлих від СНІДу

У Полтаві пройшла традиційна акція з нагоди відзначення Дня пам’яті людей, померлих від СНІДу. Організаторами виступили Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Полтавської міської ради, БО «Світло надії» та Полтавський обласний центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом.

Ця акція у Полтаві проходить щороку у третю неділю травня. Так, у неділю на фасаді Полтавської міської ради розмістили 10-ти метрову червону стрічку як символ боротьби зі СНІДом. 

Акцію в міському Корпусному парку присвятили приверненню уваги суспільства та громади міста до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні. Полтавцям нагадали, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати причиною смертей ще сотень тисяч людей.

— Вулична акція — це вид інформування полтавців про ВІЛ-інфекції, — зазначив начальник відділу реалізації молодіжної політики Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Анатолій Павленко. — Такі тематичні заходи ми проводимо систематично, адже молодь повинна знати, які ризики її оточують.

Під час проведення акції всі бажаючі мали можливість пройти анонімне та безкоштовне експрес-тестування на ВІЛ. Крім цього, працювала інформаційна зона та інсталяція «Незабуті», яка є частиною Всеукраїнської акції. 

Тестування пройшли 63 полтавця, виявлено 1 позитивний результат.

— Кожна людина повинна пройти тест на ВІЛ-захворювання, щоб знати свій статус. Якщо позитивний — потрібно стати на облік до СНІД-центру і почати приймати АРВ-терапію. Якщо негативний — людина має знати ризики, які її оточують та мінімізувати їх, — наголосив заступник виконавчого директора БО «Світло надії» Сергій Жук.

Також до Дня пам’яті померлих від СНІДу 22 травня у мікрорайоні Алмазному відбулася вулична акція від Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з волонтерами Полтавського коледжу нафти і газу. 

Волонтери Полтавського коледжу нафти і газу Волонтери Полтавського коледжу нафти і газу

Волонтери провели соціальне опитування серед 300 полтавців із обізнаності проблеми ВІЛ-інфекції, розповсюдили 1000 тематичних буклетів і розповіли перехожим щодо захворювання.

Організатори акцій переконані, що кожен має усвідомлювати, що здоров’я залежить від нас самих.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради