Полтава – серед аутсайдерів у рейтингу міст України, готових до розвитку

Інститут суспільно-економічних досліджень оприлюднив Рейтинг інституційної досконалості українських міст, розрахований на базі міжнародних критеріїв забезпечення сталого розвитку громад. Найвищий результат у Луцька. Найгірші показники мають Суми, Херсон, Сєвєродонецьк і Миколаїв. Полтава займає місце ближче до кінця списку.

«Рейтинг демонструє, які українські міста серед обласних центрів готові до сталого розвитку більше за інші. Йдеться саме про готовність, оскільки розрахунок включає дані про суб’єктивну оцінку самих мешканців міст. Ставлення громадян до поточної ситуації у своєму місті та в країні в цілому досить часто не корелює з об’єктивними даними щодо соціально-економічного становища в громаді в конкретний період часу», — коментує Ярослав Жаліло, директор з аналітичної роботи Інституту суспільно-економічних досліджень (ІСЕД).

Індекс інституційної досконалості розраховується на базі трьох груп показників.

І. Залучення членів громади до економічного розвитку.

ІІ. Інтегрованість громади як самоврядної спільноти та суб’єкта управління.

ІІІ. Усвідомлення регіональної ідентичності членів громади.

У Харкові, Ужгороді, Києві, Одесі, Полтаві та Чернівцях експерти ІСЕД радять місцевій владі звернути увагу на високі значення економічного індексу на фоні низьких оцінок щодо включеності громадян у прийняття рішень щодо розвитку міст.Комплекс заходів щодо підвищення якості комунікації влади, більша відкритість статистичної інформації та забезпечення кращого розуміння громадянами результатів і перебігу реформ, стану регіональної економіки, залучення їх до формування та оцінки витрачання місцевих бюджетів здатний підняти ці міста в Рейтингу на вищі позиції, а можливо – навіть перегнати сьогоднішніх лідерів.

За інформацією Інституту суспільно-економічних досліджень