Полтава приймає Всеукраїнський турнір юних правознавців

Міністерство освіти і науки України надало право Полтавській області провести фінальний етап XV Всеукраїнського турніру з правознавства для школярів. Журі визначить переможців змагань цієї суботи. 

На Полтавщину завітали 25 команд-учасниць інтелектуальних змагань з різних областей України. У турнірі беруть участь учні загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів. Їхня вікова категорія: із 7 до 11 класу. На фінальний етап турніру приїхало 160 школярів разом із керівниками команд. Ці діти перемогли на попередніх етапах конкурсу на місцевих змаганнях.

— Кожна людина — юрист незалежно від професії. І має знати та вміти застосовувати конституцію України. Не важливо, стануть ці діти правникми, або ні, та знання, отримані на змаганнях обов’язково стануть у пригоді, — прокоментував голова журі, доктор юридичних наук Віктор Ковальський. — Ще великий юрист Цицерон казав: «Благо народу — вищій закон». Благо, яке ми виборюємо зараз — жити у вільній державі. Така інтеграція школярів в суспільне життя країни через змагання з правознавства мене приємно тішить. Бажаю їм успіхів незалежно від майбутньої професії, яку вони оберуть.

До кожної команди входить від трьох до п’яти учнів. Вони змагаються між собою у чвертьфіналі та півфіналі, до якого пройде не більше 18 команд. У фіналі візьмуть участь до дев’яти команд, які отримали найбільшу кількість балів за результатами півфіналу. Аби пройти до останнього раунду та вибороти першість, діти змагатимуться кожен день до 4 листопада. Фінал відбудеться в суботу зранку. Журі визначить та нагородить переможців.

Для перемоги у конкурсі, діти мають знатися на Конституційному, адміністративному та цивільному праві. А також у питаннях кримінального, сімейного, земельного та фінансового й екологічного права.

— Правознавство — суспільна дисципліна. Вважаю, що наші діти як мінімум мають знати свої права та обов’язки. А школярі, які приїхали сюди сьогодні радують своїми знаннями навіть дорослих, — розповіла директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко. — Зараз ми будуємо сильну правову державу із освіченим та відповідальним населенням. А підростаюче покоління має прийняти її та продовжити розвивати. Такі правознавчі турніри важливі, оскільки кожен з нас — громадянин нашої України, і має робити все для її процвітання.

Олена Харченко Олена Харченко

Найбільшою кількістю команд представлена Харківська область. Від Полтавщини участь бере команда «Лідер» Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 імені Івана Котляревського. Змагання відбуватиметься в Полтавській обласній гімназії-інтернаті для обдарованих дітей імені А.С. Макаренка. Учасники турніру очікують на приїзд заступника Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергія Петухова.

— Ми пишаємося можливістю провести змагання такого рівня. Адже правознавство — частина життя кожного з нас, і ми маємо орієнтуватися в цій галузі навіть краще, ніж в будь-якій іншій. Знання своїх прав викликає повагу. А для громадянина країни, знання головного документу держави, Конституції, є необхідністю, — зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Прес-служба Полтавської ОДА