Полтава планує придбати контейнери для роздільного збору сміття та сортувальну лінію за 14,2 мільйонів

Сміттєсортувальна лінія у ВінниціСміттєсортувальна лінія у Вінниці | Кадр з відео «24 каналу»

Нова сортувальна лінія за 13 мільйонів майже без перерв працюватиме на сміттєзвалищі Полтави, ще 1,2 мільйона планують витратити на контейнери для відокремленого збору сміття

На 14 сесії Полтавської міської ради, яка відбулася 16 лютого, депутати затвердили внесення змін до «Програми охорони довкілля в місті Полтава на 2017-2021 роки (зі змінами) та затвердження Переліків заходів, спрямованих на реалізацію основних напрямів Програми, на які передбачаються видатки з міського бюджету та фонду охорони навколишнього природного середовища в 2018 році».

Зокрема, на коригування проектно-кошторисної документації щодо реконструкції міського сміттєзвалища, на експертизу та виконання робіт заплановано виділити 98 млн грн. Проте ці великі капіталовкладення «вбиті» на 2020-2021 роки.

Більш актуальними є інші рядки в Програмі стосовно сфери поводження з відходами:

  • придбання та введення в експлуатацію сортувальної лінії твердих побутових відходів — 13 млн грн (на 2018 рік);
  • придбання та встановлення сітчастих контейнерів для збирання відокремленого збирання побутових відходів — 1,2 млн грн (2018-2021 роки).

При цьому міський голова заявив, що лінія сортуватиме не тільки те сміття, яке будуть звозити автомобілі «КАТП-1628», але й те, яке роками лежить на сміттєзвалищі. Тобто, лінія буде працювати майже без перерв.

Не будемо поки прогнозувати, як саме буде організована робота цієї сортувальної лінії, але хотілося, щоб не таким чином, як у Вінниці. Так, у червні 2017 року, в розпал скандалу із львівським сміттям, 24-й телеканал навідався на сміттєзвалище Вінниці, де спочатку знімальній групі офіційно продемонстрували роботу сортувальної лінії, а потім журналісти пройшли на територію через «чорний вхід», де побачили, що лінія стоїть, а сміття сортують люди «без певного місця проживання». Таке, «неофіційне» сортування сміття — своєрідні гроші з повітря, точніше — зі сміття, яке не обліковується.

Крупним планом. Піар-контрасти сміттєвих досягнень ГройсманаЯк сортується сміття у Вінниці — репортаж «24 каналу»

Нагадаємо, що у Полтаві в 2013 році стояли згадані у Програмі «сітчасті контейнери», але ПЕТ-пляшки нікому було вивозити. Вивозити мали б на територію КАТП-1628, яке мало укладений договір із приватним підприємцем, який мав утилізувати пляшки.

«Сітчасті контейнери» для збору ПЕТ-пляшок вже встановлювали у 2013 році

У жовтні 2017 року поліція встановила перелік підприємств, які беруть участь у тіньовому бізнесі з продажу вторсировини з Макухівського сміттєзвалища. Розслідування по справі триває досі.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»