Полтава отримала стратегічний план розвитку до 2030 року

Директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко Директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко

27 липня відбулася презентація основних стратегічних цілей розвитку Полтави до 2030 року. Захід пройшов в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». У нашому місті він реалізується з 1 січня 2016 року.

Протягом попереднього року роботи над Концепцією експерти проаналізували усі компоненти життєдіяльності міста. Вони визначили сильні та слабкі сторони і наявні переваги усіх секторів розвитку Полтави. На основі аналізу, ментор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Ельгер презентував основні стратегічні цілі розвитку Полтави до 2030 року. 

Учасник робочої групи, професор Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка Юрій Голік розповів, що велику увагу к Концепції приділили екологічному напрямку. А першочергова мета — повернути місту статус найчистішого і найзеленішого в Україні. Тому розширятиметься зелена сфера міста.

Ментор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Ельгер Ментор проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» Матіас Ельгер

Міський голова Олександр Мамай разом із представниками міськради обговорили стратегічні концепції основних сфер розвитку Полтави. Серед них окреслили: 

  • Диверсифікацію економіки;
  • Посилення статусу Полтави як регіонального центру; 
  • Поліпшення міського та міжміського транспорту;
  • Розвиток туризму та культури 

Реалізація проекту має перейти до визначення та виконання конкретних завдань міського розвитку та формування позитивного іміджу Полтави.

— Проведена велика робота. Значну допомогу щодо аналізу галузей міста та формування стратегії розвитку Полтави надали наші німецькі партнери — урядова компанія GIZ. Але не менш важлива безпосередня реалізація — втілення в життя запланованого, — підкреслив міський голова.

Презентація розділів Концепції на стендах у фойє МВК Презентація розділів Концепції на стендах у фойє МВК

Особливу увагу зосередили на реалізації демонстраційного проекту в рамках проведення реставрації міського парку «Перемога».

Роботу над Концепцією інтегрованого розвитку Полтави планують завершити до кінця 2018 року та винести на розгляд сесії Полтавської міської ради.

За матеріалами прес-служби Полтавської міської ради