Полтава має шанс на чистіше довкілля: екоактивіст С. Антоненко виграв суд у Полтавської міської ради

Нагадаємо, що у позові була вимога визнати незаконною бездіяльність органів місцевого самоврядування та зобов’язати їх вчинити дії щодо організації збирання, вивезення та утилізації небезпечних відходів у складі побутових відходів. Суддя С.С. Сич ухвалив рішення, яким не лише визнав протиправною бездіяльність міської влади, а й зобов’язав міську раду «організувати збирання, вивезення і виділення небезпечних відходів у складі побутових відходів шляхом визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах міста збирання та перевезення цих відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами» (цитуємо витяг з рішення). Представник інтересів позивача, юрист Полтавської «Самопомочі» Ірина Висота коментує рішення суду так:

«Ми зверталися до суду з двома позовними вимогами: визнати незаконною бездіяльність міської влади та зобов’язати її збирати та вивозити небезпечні відходи окремо від побутових. Наші вимоги задовольнили частково. Бездіяльність влади визнали незаконною, а відповідального за збір, вивезення та виділення небезпечних відходів будуть визначати на конкурсних засадах. Утім, рішенням суду ми задоволені . Апеляційну скаргу подавати не будемо. Віримо, що цей випадок стане для полтавської влади наукою, й міський очільник буде більш обережно піаритись на смітті».

Раніше О. Мамай у багатьох інтерв’ю пишався особистими зв’язками, за рахунок яких у Полтаві відбувається вчасне вивезення побутових відходів, погрожуючи при тому місцевим активістам: «Якщо ви будете перешкоджати мені працювати, Полтава втоне у смітті».