Половина депутатів «прогуляла» депутатську комісію облради по «газовим питанням»

Засідання комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр Засідання комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр

Напередодні чергової сесії облради депутати не прийшли в достатній кількості на комісію, яка розглядала питання погодження дозволів на розробку газових родовищ

25 квітня 2017 року в приміщені Полтавської ОДА мало відбутися засідання депутатської комісії Полтавської обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу. Проте на засідання прийшло 4 депутати з 8, що не достатньо для проведення комісії.

Комісія повинна була розглянути питання щодо погодження дозволів нафтогазовидобувним компаніям на розробку родовищ у нашій області. Нагадаємо, що це питання актуально, так як обласна рада ввела «негласний мораторій» на дозволи й вже більше року нікому їх не погоджує.

Спочатку облрада пояснювала «мораторій» тим, що треба прийняти закон, за яким частина сплачуваної ренти за розробку родовищ залишатиметься у місцевому бюджеті. 20 грудня 2016 року Верховна Рада прийняла Закон «про внесення змін до бюджетного кодекс України». Згідно з ним, 5 % ренти йтиме до місцевого бюджету.

Проте закон почне діяти лише з 2018 року, тому керівництво області запропонувало підприємствам «газового сектору» сплачувати кошти до бюджету області вже зараз, на умовах так званого «соціального договору».

За цим договором компанія, яка хоче отримати погодження дозволу від облради має заплатити внесок у спецфонд області. Потім регулярно, раз на місяць, сплачувати фіксовану суму коштів, поки не настане 2018 рік. Про яку суму йде мова — суспільству невідомо, але точно відомо, що для різних компаній вона різна.

Таким чином, засідання комісії перетворились на такий-собі «індикатор», який показує, чи домовились приватні компанії з керівництвом області. Схоже, що на сьогодні — ні.

На засіданні комісії мали розглянути питання погодження дозволів наступним підприємствам:

 • ТОВ «Астрогаз»
 • ТОВ «Аркона газ-енергія»
 • ПАТ «Укргазвидобування»
 • ТОВ «Арабський енергетичний альянс ЮеЙ»

Але сьогодні прийшли лише чотири депутати з восьми.

Були присутні:

 • Сергій Мамоян, «СДП»
 • Олександр Ківшик, «Аграрна партія України»
 • Володимир Савченко, «Радикальна партія Олега Ляшка»
 • Анатолій Власенко, «Батьківщина»

Не прийшли:

 • Олег Діденко, «Відродження»
 • Володимир Барчук, «УКРОП»
 • Анатолій Попельнюх, «Рідне місто»
 • Дмитро Спатар, «БПП»

Через недостатню кількість депутатів для кворуму, засідання комісії не відбулось. Проте голова комісії Сергій Мамоян все одно поставив всі питання на розгляд присутніх.

За словами Сергія Мамояна, рішення комісії все одно мають лише рекомендаційний характер, тому присутні члени комісії приймали рішення у вигляді звернення групи депутатів.

Таким чином присутні члени комісії одностайно не рекомендували надавати погодження на розробку родовищ державному «Укргазвидобування» та ТОВ «Астрогаз». Більшість не рекомендувала надавати погодження ТОВ «Аркона газ-енергія».

Щодо «Арабського енергетичного альянсу ЮеЙ», то тут слово взяв директор компанії Сергій Буров. Він повідомив, що ситуація з непогодженням дозволів викликала подив у головного інвестора компанії Раїда Бу-Хамсіна та змусила його особисто приїхати до Полтави з Саудівської Аравії.

Раїд Бу-ХамсінВ центрі — Раїд Бу-Хамсін (головний інвестор «Арабського енергетичного альянсу ЮеЙ»)

Євгеній Холод, Сергій Мамоян, Андрій Пісоцький, Володимир Савченко та Олександр Гаркавенко Євгеній Холод, Сергій Мамоян, Андрій Пісоцький, Володимир Савченко та Олександр Гаркавенко

Схоже, що приїзд такого високопоставленого гостя, все-таки вплинув на кількох депутатів, адже їхні думки стосовно цієї компанії розділилися навпіл. Двоє депутатів рекомендували не надавати погодження, а двоє утрималися.

Можна констатувати, що у газовидобувних компаній є ще один день, щоб домовитись з обласною владою, або завтра у депутатів знову «раптово» не вистачить голосів.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»