Політична війна у Полтаві перейшла на рівень райрад: хто з ким та проти кого

Голови райрад Полтави: Вадим Дробітько, Сергій Синягівський та Дмитро ЗадворкінГолови райрад Полтави: Вадим Дробітько, Сергій Синягівський та Дмитро Задворкін | Фото Миколи Лисогора

Зранку могла не розпочатися, але все-таки відбулася сесія Шевченківської райради, натомість не було кворуму у Подільській райраді

Сьогодні відбулося засідання 27 сесії Шевченківської райради у Полтаві. Депутати розглянули 12 основних питань порядку денного. Хоча цій буденності засідання, як стало відомо «Полтавщині», передували політичні пристрасті.

Так, у представників кількох політичних сил з’явилася ідея — звільнити з посади нинішнього голову, представника «БПП «Солідарність» Дмитра Задворкіна та його заступника — Миколу Ачкасова, обраного від «Партії простих людей». Натомість пропонувалася наступна рокіровка — Роман Чабановський зі «Свободи» — голова райради, Олександр Масюк (УКРОП) — заступник голови.

Шевченківська районна у міста Полтава рада Шевченківська районна у міста Полтава рада

Втім, щось пішло не так, напевно, для такої пертурбації не знайшлося достатньо голосів. Тому засідання відбулося, хоча за кілька хвилин до початку засідання не було кворуму — прийшов 21 депутат із 42-х.

Політичну конфігурацію «заколоту» можна тільки припустити, керуючись логікою конфлікту на рівні міськради.

Можливо, «накат» на представника «БПП «Солідарність» та людини Андрія Матковського йде від промерської «Совісті України». Кандидатури на голову та його заступника дозволяють розгледіти ще дві фракції — «Свободи» та «УКРОПу». Також, можливо, не проти були представники «Батьківщини», які на рівні міської ради підтримують міського голову. Переведемо тепер це в кількісний вираз:

  • «Совість України» та «Свобода» — по 6 депутатів;
  • «УКРОП» та «Батьківщина» — по 4 депутати.

Всього 20 депутатів.

Дмитро Задворкін та Микола АчкасовДмитро Задворкін та Микола Ачкасов

Цього не достатньо для прийняття кадрових рішень. Виходить, що фракції «БПП «Солідарність» (5 депутатів), «Рідне місто», СДП (по 4 депутати), «РПЛ», «Опозиційного блоку» та «Сили людей» (по 3 депутати) не дали згоди на звільнення.

Подільська районна у місті Полтава рада Подільська районна у місті Полтава рада

В свою чергу, запланована на сьогодні 29 сесія Подільської райради не відбулася по причині відсутності кворуму. Таке небажання частини депутатів виконувати свої депутатські обов’язки пов’язане із намаганням створити у райраді депутатську групу «Єдність». Вона мала бути представленою трьома депутатами — нинішнім головою райради Вадимом Дробітьком (обраний від «Рідного міста»), Оленою Барановою («УКРОП») та Наталією Дубець («Совість України»). Ініціатором створення групи мав виступити Вадим Дробітько, а його головними опонентами та ініціаторами зриву сесії, за іронією долі, виступила партія «Рідне місто», від якої він обирався. Можна припустити, що Вадим Дробітько примкнув до команди секретаря міської ради Оксани Деркач, яка на минулій сесії міськради оголосила про створення депутатської групи «Єдність».

Як бачимо, війна політиків переходить з міського рівня — на рівень районних рад. Хоча, якщо брати приклад вдалого засідання в Шевченківській райраді, це не завжди має «клінічні» наслідки.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»