Поліція закрила справу озброєного нападу на лубенського підприємця

Кримінальний процесуальний кодекс УкраїниКримінальний процесуальний кодекс України | Фото Миколи Лисогора

Слідчий відділ ГУНП в Полтавській області закрив кримінальне провадження за фактом викрадення рушниці у лубенського підприємця під час нападу на нього. Відповідне рішення 25 травня виніс слідчий Артем Жебель.

Нагадаємо, на початку року до нашої редакції звернувся власник та керівник малого приватного підприємства «Віра» Володимир Костенко. Він розповів, як у травні 2016 року у Засуллі на нього напали, побили і забрали зброю, якою він намагався оборонятися. Серед нападників були місцеві мешканці Сергій Горшньов та Руслан Фесенко. Після цього, окрім справи щодо заволодіння зброєю, кримінальне провадження відкрили і проти підприємця — за нібито спричинення вогнепального поранення.

Пізніше поліція закрила обидва зустрічних провадження. Володимир Костенко разом із адвокатом через суд домоглися поновлення розслідування. 26 лютого суддя Октябрського райсуду Полтави Алла Чуванова зобов’язала Артема Жебеля ретельніше зібрати докази та закінчити кримінальне провадження.

Слідчого вистачило ще на 3 місяці. 25 травня він вирішив закрити кримінальне провадження, розпочате 3 травня 2016 року за ч.1 ст. 262 ККУ (Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства). На його думку, у діях Сергій Горшньова та Руслана Фесенка відсутній склад злочину.

Судячи з тексту постанови, для прийняття рішення Артему Жебелю вистачило попередніх показів Горшньова та Фесенка.

За словами Руслана Фесенка, 1 травня 2016 року він приїхав із дітьми на квадроциклі до кафе «Корчма» у Засуллі. Там відпочивав та загубив портмоне. Тому за кілька годин повернувся, аби відшукати. З ним були Сергій Горшньов та Сергій Шовтута.

Поки вони шукали гаманець, вийшов власник закладу Володимир Костенко та почав їх проганяти. Потім пішов і повернувся із карабіном. Він вистрілив і нібито поцілив у ногу та палець Руслана Фесенка. Той підійшов, забрав зброю та кинув її у кущі.

4 травня Фесенко попросив Горшньова приїхати та забрати рушницю з кущів, щоби віддати її поліцейським. Той нібито так і зробив. Те саме показав і Горшньов.

Оперативники мали допросити ще трьох свідків та потерпілого — Володимира Костенка. Та вони повідомили, що встановити осіб та відшукати їх місцезнаходежння «не представилося можливим».

За наявною у «Полтавщини» інформацією, зараз прокуратура перевіряє доцільність закриття провадження. При цьому Генпрокуратура контролює прокуратуру області. Паралельно Володимир Костенко готується подати до суду другу скаргу щодо рішення слідчого.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»