Поліція «загубила» 10 кг конфіскованого канабісу, а його власника посадили на 5 років

29 грудня 2016 року Полтавський обласний апеляційний суд присудив Валентину Погребняку 5 років ув’язнення за зберігання 15 кг канабісу. Цього чоловіка затримали у січні 2016 року правоохоронці. Тоді, на сайті ГУНП, повідомлялось про 25 кг канабісу вилучених у нього в ході обшуку

У січні 2016 року поліція повідомила, що виявила в мешканця Лубенського району 25 кг канабісу та пістолет «Zoraki». У квітні Лубенський райсуд визнав чоловіка винним лише з приводу зберігання канабісу, тому прокуратура оскаржила вирок. Оскаржив його й обвинувачений. 29 грудня Апеляційний суд поставив крапку у цій справі.

16 січня 2016 року правоохоронці провели санкціонований обшук у 49-річного раніше судимого мешканця Лубенського району Валентина Погребняка. Поліція тоді зазначала, що у ході обшуку, вилучила 25 кг канабісу та пістолет «Zoraki» з набоями.

Пластикові банки «MacCoffee» з канабісом Пластикові банки «MacCoffee» з канабісом

12 квітня Лубенській райсуд розглянув цю справу. Прокуратура інкримінувала обвинуваченому дві статті, а саме: ч. 3 ст. 309 (Незаконне виробництво та зберігання наркотичних засобів) та ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю) КК України. Обвинувачений запевняв, що канабіс та пістолет він просто знайшов і вирішив залишити знахідку вдома. Цікаво, що у судових матеріалах мова йде про 15 кг вилученого канабісу, а не про 25, як повідомляли на сайті ГУНП в Полтавській області. Щодо зброї, то згідно з висновком експерта, стартовий пістолет «Zoraki 914-S» був перероблений під бойовий патрон.

Перероблений Zoraki 914-S Перероблений Zoraki 914-S

Суддя Василь Даценко визнав Валентина Погребняка винним лише за зберігання наркотиків та присудив йому 5 років позбавлення волі. Нагадаємо, що саме цей суддя присудив умовний термін Валерію Самойленку, якого затримали з 11 кг канабісу.

Прокуратура та адвокат Валентина Погребняка не погодились з вироком Лубенського райсуду та оскаржили його у суді вищої інстанції. Прокуратура вимагала визнати Валентина Погребняка винним по статті 263 та присудити йому 7,5 років позбавлення волі. Адвокат наполягав на умовному терміні його клієнту.

29 грудня 2016 року Апеляційний суд виніс вирок по цій справі. Розглянувши справу, Апеляційний суд частково задовольнив скаргу прокуратури та визнав Валентина Погребняка винним за обома інкримінованими йому статтями. Проте, термін ув’язнення залишив без змін — 5 років. Скаргу адвоката суд не задовольнив.

Зауважимо, щодо ваги канабісу, ми достеменно не знаємо, чи мова йде про помилку на сайті Нацполіції чи про помилку у реєстрі судових рішень, але виходить досить дивна ситуація — затримали з 25 кг канабісу, а на суді представили лише 15.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»