Поліція викликала на допит полтавського депутата та громадських активістів щодо знесення «Газетної арки»

Політики та активісти несуть ворота до міськради Політики та активісти несуть ворота до міськради | Фото: poltava.dsns.gov.ua

Мінімум одного полтавського депутата викликали на допит щодо подій 17 березня

Депутата Полтавської міськради, голову фракції ВО «Свобода» — Юліана Матвійчука викликали на допит в рамках кримінального провадження щодо знесення воріт в арці на вул. Соборності, 27. Цей документ та коментар до нього депутат виклав у себе на сторінці Facebook:

— Скажу одразу — подібні залякування ніяк не вплинуть на мій шлях. Колись я дав присягу Українського націоналіста, а присягу двічі не дають! Слава Україні!

Повістки Юліана Матвійчука та Сергія Чередніченка Повістки Юліана Матвійчука та Сергія Чередніченка

На допит з цього приводу викликали й екс-депутат міськради Сергія Чередніченка. Він також прокоментував цей факт:

— Прикро, що ми живемо під гаслом «Своїм все, а ворогам — Закон!». Я написав заяв про злочин на 30 000 000 грн. Півтора року слідчий не знаходить часу для допиту мене як заявника, але за пару днів вже допитують по Арці на вул. Соборності.

За нашою інформацією, виклик на допит також отримають Василь Ковальчук, Станіслав Пєєв («Національний корпус») та депутати від «Самопомочі» Дмитро Сенчакович та Ігор Окіпнюк. Останній повідомив, що поки не отримував повістки, хоча в той день був на місці:

— Я нещодавно повернувся до міста, тому, можливо, ще не отримав. Ми були там. Навіть «терористка» Світлана Бондарєва.

Також нам стало відомо, що ФОП Степаненко, якому належать ворота, хоче отримати матеріальну компенсацію у зв’язку із матеріальними збитками.

Нагадаємо, що поліція Полтави розпочала кримінальне провадження по ст. 194 КК України (умисне знищення або пошкодження майна) стосовно знесення металевих воріт в арці житлового будинку на Соборності, 27. Відомості про це внесли в ЄРДР після заяви від власника вказаних воріт.

Санкція статті передбачає штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»