Поліція відкрила провадження щодо розтрати бюджету на реконструкції колектора на Сінній

«Полтававодоканал» не продовжив договір на реконструкцію колектора на Сінній і поліція відкрила кримінальне провадження

Слідче управління ГУНП в Полтавській області проводить розслідування за фактом привласнення бюджетних коштів, до якого може бути причетний «Полтававодоканал» та підрядник, що проводить реконструкцію колектора на вул. Сінній. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Нагадаємо, у листопаді минулого року КП «Полтававодоканал» уклав із ПП «Інбудсервіс» договір на реконструкцію каналізаційного колектора по вул. Сінній. Роботи планувалося провести на ділянці від перехрестя майдану Незалежності та вул. Покровської до вул. Зигіна. Вартість робіт — 14,1 млн грн. Станом на сьогодні «Інбудсервісу» проплатили за реконструкцію колектора 13,7 млн грн.

4 січня цього року поліція відкрила щодо цих робіт кримінальне провадження. Кваліфікація справи — ч.3 ст.191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб).

За інформацією слідчих, підрядник продовжив роботи після закінчення контракту. Договір на реконструкцію «Полтававодоканал» та «Інбудсервіс» уклали 3 листопада 2017 року. Термін його дії — до 31 грудня 2017 року. Із настанням січня 2018 року реконструкція продовжувалася. При цьому підрядник не ставив питання щодо продовження строку виконання робіт за договором. Гроші, відповідно до виписаних рахунків, станом на 03.01.2018 були перераховані повністю відповідно до договору генпідряду, але роботи фактично не виконані.

Середина грудня 2017 рокуРоботина на перехресті Сінної та Соборності — середина грудня 2017 року

Середина січня 2018 року Роботина на перехресті Сінної та Соборності — середина січня 2018 року

Дійсно, наразі роботи на ділянці не завершені. Працівники встигли розкопати колектор до перехрестя вул. Соборності та вул. Сінної. Які саме були проведені роботи та на якому етапі вони зараз, невідомо. Техніка та допоміжні споруди залишилися, ями засипали щебенем. Також, судячи із запаху, на крайній ділянці (біля готелю «Київ») колектор протікає.

Вул. Сінна, навпроти — Полтавське міське відділення Фонду соціального страхування України Вул. Сінна, навпроти — Полтавське міське відділення Фонду соціального страхування України

За даними ProZorro, договір або угода щодо продовження строків реконструкції не була підписана або опублікована. Єдині оприлюднені документи — звіт про виконання договору та додаткова угода щодо нюансів розрахунків.

У сукупності із іншими доказами, у слідчих з’явилися підстави вважати, що посадові особи КП «Полтававодоканал» розтратили 14,1 млн грн з бюджету, здійснивши сумнівні (ризикові) операції з ПП «Інбудсервіс».

Щоби підтвердити ці припущення, 2 лютого слідчий звернувся до Октябрського райсуду. Він подав клопотання про тимчасовий доступ до документів «Полтававодоканалу» та «Інбудсервісу», які стосуються реконструкції колектору на Сінній. Суддя Ірина Блажко клопотання задовольнила і визначила термін дії доступу до 2 березня цього року.

Наразі жодній юридичній чи фізичній особі по цій справі оголошено про підозру не було.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»