Поліція відкрила кримінальне провадження щодо капремонту двох підземних переходів у центрі Полтави

Небезпечний для життя підземний перехід біля центрального ринкуНебезпечний для життя підземний перехід біля центрального ринку

Поліція завела справу на УЖКГ Полтави та двох підрядників, які намагалися відремонтувати підземні переходи у центрі міста

Слідчий відділ Полтавського відділу ГУНП України в Полтавській області проводить розслідування кримінального провадження щодо заволодіння коштами, виділеними на капремонт підземних переходів у центрі Полтави. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Мова йде про капітальні ремонти переходів біля Головпоштамту та центрального ринку. Ще у серпні 2017 року управління ЖКГ Полтавського міськвиконкому виділило на ці роботи 2,8 млн грн. Підрядником обрали ТОВ «Техно Холдинг». Фірма отримала 830 тис. грн попередньої оплати, провела демонтаж і кинула капремонт того ж місяця.

УЖКГ уклало новий договір на ті ж роботи з іншою компанією — ТОВ «Інтехсервіс». Вже узимку міський голова Олександр Мамай пояснив, що підрядник не зміг закінчити роботи вчасно через те, що в якийсь момент усі працівники поїхали на заробітки до Польщі. Керівник «Техно Холдінгу», в свою чергу, пояснив розірвання договору подорожчанням матеріалів. Кошти, за його словами, він повернув.

Попри це, 11 січня 2018 року поліція відкрила кримінальне провадження щодо цих капремонтів за ч.1 ст.366 ККУ (Службове підроблення). На думку слідчих, службові особи УЖКГ виконкому Полтавської міськради змовилися із службовими особами ТОВ «Інтехсервіс» і ТОВ «Техно Холдинг». Вони внесли недостовірні відомості до актів виконаних робіт щодо обсягів робіт. Ті були завищені та частково не виконані. Таким чином, на думку поліції, вказані особи заволоділи коштами місцевого бюджету.

За даними слідчих та порталу публічних фінансів Є-data, протягом серпня-грудня 2017 року УЖКГ перерахував другому підряднику ТОВ «Інтехсервіс» 1,3 млн грн за капремонт переходів.

Щоби перевірити, чи дійсно був факт заволодіння коштами, слідчі поліції звернулися до суду з клопотанням. Його суть — дозвіл на тимчасовий доступ та вилучення оригіналів документів УЖКГ.

Суддя Алла Троцька такий доступ надати відмовилася. Аргументувала вона це тим, що слідчий запросив доступу до тієї частини документів, яка перебуває за межами кримінального провадження: слідчий просив доступ до документації «Техно Холдинг», тоді як провадження було порушене відносно службових осіб «Інтехсервіс».

Тож поки триває досудове розслідування і жодній юридичній чи фізичній особі повідомлено про підозру не було.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»