Поліція розслідує дії збройного формування з Полтавщини, яке у вересні «завело» в Україну Саакашвілі

Міхеїл Саакашвілі на території міжнародного пропуску «Шегині» Міхеїл Саакашвілі на території міжнародного пропуску «Шегині»

Поліція попросила суд надати слідству документи мобільних операторів у зв’язку із незаконними діями невстановленого збройного формування із села Шарківщина Миргородського району

Слідча суддя Печерського районного суду Києва Лариса Цокол розглянула клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України Мартиніва І.Я. про тимчасовий доступ до речей і документів. Останній веде розслідування за фактом насильницького протистояння членів невстановленого воєнізованого збройного формування з представниками органів державної влади, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України (Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань).

Слідство вказує на те, що 10 вересня 2017 року члени воєнізованого збройного формування (за версією нардепа Семена Семенченка, це були представники «Штабу блокади торгівлі з окупантами») з невстановленою метою прослідували із села Шарківщина Миргородського району Полтавської області до пункту перепуску в с. Краковець. Їх дії могли бути пов’язані із насильницьким протистоянням із представниками органів державної влади, масовими заворушеннями на території міжнародного пункту пропуску «Шегині». Внаслідок такого протистояння, як сформулювало слідство, «група осіб незаконно перетнула державний кордон України зі сторони Республіки Польща».

Тому поліція перевіряє причетність до вчинення злочину інших осіб, встановлює коло їх зв’язків, відомості щодо часу та тривалості спілкування, місць їх перебування та інше. Для цього поліції необхідно отримати відомості щодо шести абонентських номерів від операторів мобільного зв’язку Vodafone, Lifecell та Київстар.

Суд ухвалив рішення надати слідчій групі інформацію про зв’язки вказаних шести абонентських номерів за період з 1 січня 2017 року.

Нагадаємо, що 9 вересня близько десяти полтавці поїхали до Львівщини на пропускний пункт «Краковець», щоб допомогти перетнути кордон Міхеїлу Саакашвілі. 10 вересня велика група осіб буквально занесла Саакашвілі в Україну на пропускному пункті Шегині.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»