Поліція проводить розслідування розкрадання коштів на ремонті полтавської філармонії: ціни завищені у 2-2,5 рази

На думку слідчих, підрядники розкрадають кошти на ремонті Полтавської обласної філармонії

Слідчі ГУНП Полтавщини вважають, що на ремонті Полтавської обласної філармонії розкрадають кошти. За версією слідства, вартість ремонтних робіт завищена у 2-2,5 рази. Про це стало відомо з тексту ухвали судді Октябрського райсуду Олени Шевської, яка задовольнила клопотання слідчого поліції.

Так, слідчий просив дозволити йому оглянути приміщення філармонії, залучивши спеціалістів Держаудитслужби. В обґрунтуванні клопотання йдеться про роботу досудового слідства, в рамках якого встановлено, що підрядник ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» завищує ціну в актах виконаних робіт в 2-2,5 рази. Більше того, деякі акти «закриті» по невиконаним роботам.

Загалом, з моменту підписання договору у листопаді 2016 року, виконавець робіт вже встиг отримати з бюджету 4 з 39 млн грн, передбачених йому за контрактом. 

Варто нагадати, як «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія», яка зареєстрована у Львівський області, потрапила до Полтави. Перемогу ця компанія здобула на тендері, більше того, на двох тендерах підряд, які оголошувало Управління капітального будівництва Полтавської ОДА.

На першому тендері компанія перемогла з пропозицію у 32 млн грн. Проте сталася «людська помилка» й чиновники його скасували.

На другий тендер заявилось лише двоє учасників: ТОВ «Ві.Ай.Пі. Будівельна компанія» та ТОВ «Будгарант плюс». Ці підприємства мають багато спільного й тому не мали бажання конкурувати між собою. Через такий фіктивний тендер пропозиція львів’ян вже становила 37 млн грн, тобто на 5 мільйонів дорожче.

Таким чином, через «людську помилку» в лавах УКБ, вартість ремонту філармонії збільшилась на 5 млн грн. Більше того, з тексту ухвали відомо, що далі були укладені додаткові угоди й вартість робіт дорівнює вже 39 млн 369 тис. грн — а саме стільки на тендерах становила «очікувана вартість» від УКБ по цьому об’єкту. Виходить, завдяки тривалому тендерному процесу чиновники потенційно зекономили 0 грн.

Нагадаємо, начальником Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА (раніше — УКБ) є Тимофій Голбан. Разом в Валерієм Головком він періодично особисто інспектує хід реконструкції. Його ж відомство, на думку слідчих, підписує акти (не)виконаних робіт з сумнівним підрядником.

Тобто, за версією правоохоронців, інспектує він не так вже й добре. Якби там не було, слідча суддя Олена Шевська дозволила правоохоронцям оглянути приміщення. Таким чином, інспектувати хід робіт вже будуть не тільки замовники з підрядниками, а й третя сторона.

Максим САМОЙДЮК, «Полтавщина»