Поліція перевіряє закупівлю ліків керівництвом «Полтавафарм» за завищеними цінами

Валерій Прядко та Олександр Біленький Валерій Прядко та Олександр Біленький | Фото Миколи Лисогора

Слідчі перевіряють інформацію щодо закупівлі ліків за завищеними цінами у ТОВ «Фармпланета», де тривалий час працював нинішній в.о. директора «Полтавафарм» Валерій Прядко

Обшуки в головному офісі ПОКП «Полтавафарм», проведені київською поліцією 10 лютого, дістали своє документальне пояснення у Єдиному реєстрі судових рішень.

Так, Октябрський райсуд Полтави 1 лютого 2017 року виніс ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів комунального підприємства. Це рішення прийнято в рамках кримінального провадження за ч.2. ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) на підставі відповідного клопотання слідчих поліції.

Із останнього можна дізнатися саме про підстави для обшуку 10 лютого. Так, слідчі вказали на те, що 23 лютого 2016 року голова Полтавської облради (ще до призначення нинішнього в.о. керівника Валерія Прядка. — Авт.) повідомив поліцію, що службові особи підприємства протягом 2014 та 2015 років спричинили «Полтавафарму» тяжкі фінансові збитки.

Крім цього, народний депутат України Ігор Мосійчук звернувся до правоохоронців із заявою про неправомірні дії протягом 2016 року в.о. директора «Полтавафарму» Валерія Прядка. Зокрема, правоохоронці перевіряють відомості про те, що посадові особи «Полтавафарм» умисно придбали ліки за завищеними цінами у ТОВ «Фармпланета» (де тривалий час працював Валерій Прядко. — Авт.), що спричинило тяжкі наслідки.

Одночасно правоохоронці перевіряють порушення законодавства щодо реалізації в аптеках «Полтавафарм» столової води «Ельза» виробництва ТОВ «СПІКО». При цьому із 2014 року нинішній голова облради Олександр Біленький був одним з співзасновників та виконавчим директором цього товариства на Житомирщині. Можливі порушення щодо реалізації води «Ельза» разом із поліцією встановлюють і представники Полтавського обласного Тервідділення АМКУ.

Вода «Ельза»Вода «Ельза»

У клопотанні суду правоохоронці також просили отримати усю необхідну їм інформацію з обмеженим доступом у ТОВ «Галафарм» (м. Вишневе Святошинського району Київської області), у якого «Полтавафарм» придбало медичні препарати та лікарські засоби. Щодо імен співзасновників «Галафарм» — Валентин Круковський, Ігор Білий та Володимир Рижей — вони фігурують у матеріалах розслідування ТСН від 2008 року. Журналісти тоді підозрювали співзасновників ТОВ «Галафарм» у нелегальній торгівлі трамадолом. Хоча ця інформація може бути тільки збігом обставин, які не мають жодного стосунку до роботи «Полтавафарму» у 2016 році.

До речі, сьогодні, 13 лютого на апаратній нараді в Полтавській ОДА Валерій Прядко говорив про те, що вдалося зробити на підприємстві протягом 2016 року та про плани на рік нинішній. Так, у порівнянні із 2015 роком, товарообіг підприємства виріс на 14,6% і склав 383 млн грн за рік. Прибуток зменшився із 2,7 до 2,1 млн грн. При цьому капітальні видатки на оновлення аптек, заходи з енергозбереження, придбання основних засобів склала 2,1 млн грн. Також, значне збільшення середньої заробітної плати (більше ніж на 22%) зупинило відтік фахівців з підприємства.

Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»