Поліція не дозволила розгорнути стихійний ринок на площі Слави біля Південного вокзалу

Площа Слави без стихійних торговців Площа Слави без стихійних торговців | Фото Миколи Лисогора

Стихійних торговців перенаправили з площі Слави за Будинок культури залізничників

Сьогодні зранку патрульна поліція перемістила стихійний ринок з площі Слави біля Південного вокзалу на так званий безкоштовний ринок, що знаходиться за Будинком культури залізничників. Поліція не розганяла стихійних торговців, а о 4 ранку зустрічала їх і переводила в інше місце.

Ранок 2 липня

Ранок 5 липня

Зараз за Будинком культури повно народу і важно пройти. Тротуар і газони забиті товарами і людьми. Деякі стихійні торговці не дійшли до безкоштовного майданчика, а зупинилися біля критого ринку, заблокувавши прохід до лотків і магазинів. Через це між стихійниками і легальними торговцями почали виникати конфлікти.

Стихійні торговці заблокували прохід до легальних лотків та магазинів Стихійні торговці заблокували прохід до легальних лотків та магазинів

Стихійний ринок на Південному вокзалі з’явився давно. Спочатку на ньому торгували овочами з грядок, домашнім м’ясом і молочною продукцією. Після того, як в сквері на площі Слави спиляли всі дерева, торгівля набула промислових масштабів. Крім дачників тепер свою продукцію сюди привозять торговці з ринків Полтави. На стихійному ринку можна купити: продукти, одяг, книги, прикраси, курчат, запчастини, стару техніку, іграшки та ін.

Стихійники спочатку зайняли сквер, а коли його у квітні 2016 року засадили молодими деревами, окупували й проїжджу частину навколо нього.

На стихійний ринок скаржилися через неестетичний вигляд, санітарні умови зберігання продуктів і проблему з транспортом. Ринок так розрісся, що інколи не давав проїхати тролейбусам. До 9 ранку тролейбуси, які курсують на Південний вокзал їздили через Леваду.

«Безкоштовний ринок» за Будинком культури залізничників

Міська влада і активісти вирішували цю проблему більше року. В 2016 році доріжки в парку за Будинком культури засипали старим асфальтом і назвали це облаштуванням безкоштовного торговельного майданчика, але поки людей туди не переселяли. Сьогодні нарешті спробувала це зробити. Рішення про звільнення площі Слави від торговців прийняв голова Подільської районної ради Вадим Дробітько.

Будемо слідкувати, наскільки тривалою виявиться сьогоднішня спроба приборкати стихійну торгівлю на Південному вокзалі.

Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»