Поліція Лубенщини — на варті спокою громадян

Пирятин — чотири.

Оржиця — чотири.

Хорол — чотири.

По чотири начальники поліції за останні кілька років змінилося також у Миргороді та Зінькові.

У Гребінці лише за один останній рік — п’ятеро.

Що це за методика така? Експерименти? Покарання? Набуття досвіду? Чергова сходинка? Яким чином визначають кому який відділ поліції очолити? І головне: чому так часто відбувається ротація у керівному складі поліції Полтавщини?

Про яку довіру до поліції може йти мова, коли люди не встигають вивчати ні імена, ні обличчя керівників місцевих відділів поліції?

Змінюючи один-одного, очільники правоохоронних органів не можуть знайти спільної мови з представниками органів місцевого самоврядування тільки по тій причині, що місцева влада давно сприймає кожного керівника місцевої поліції, як відкомандированого на певний час до наступної ротації. Про ефективну співпрацю тут годі й говорити. 

Яскравим прикладом цього є місто Лубни, де за останні кілька років змінилося близько десяти керівників поліції (раніше міліції).

На останній прес-конференції міського голови Лубен я запитала чи збирається місцева влада покращувати відеоспостереження у місті, встановивши нові камери, як це пропонує начальник поліції. Відповідь мера Лубен вразила: якщо ми будемо під кожного начальника поліції встановлювати нові камери, ми будемо працювати тільки на поліцію, при цьому зниження рівня злочинності не досягнемо ніколи, адже у нас протягом року змінюється по кілька керівників у поліції. Призначили, познайомилися, два-три рази побачив на сесії чи якійсь нараді, вже кажуть немає, вже новий… І так кожен начальник приходить і просить «свої» камери.

Моя співрозмовниця, пані Олена, кілька років не може вирішити одну справу. Цю здоровенну купу листів, з якими жінка прийшла в редакцію, лише перечитати треба багато часу, що говорити про те, аби розібратися. Жінка впевнена, те що справа ніяк не вирішується залежить від постійної зміни керівників місцевої поліції. У відповідях Лубенського ВП чиї прізвища тільки не значаться. Кожен, хто приходить, починає розбиратися, намагаючись допомогти, однак його на посаді змінює інший, так і не встигнувши нічого зробити. Далі все починається заново.

Сьогодні, розповідає пані Олена, справа, врешті, має усі шанси вирішитися позитивно і закон правди таки переможе, адже перебуває на особистому контролі у керівника місцевої поліції.

Близько року Лубенський відділ поліції очолює Володимир Федан. Ще на початку своєї роботи на посаді у Лубнах Володимир Іванович на прес-конференції для представників місцевих засобів масової інформації зазначив, що не збирається покидати Лубни доти, доки на вулицях міста не буде безпечно лубенцям та гостям міста. І схоже, що впевнено та професійно намагається досягти поставленої мети.

Говорити про зниження рівня злочинності ще зарано, адже тяжке фінансово-економічне становище наших громадян сьогодні багатьох штовхає на крайні методи заробітку, в тому числі й незаконного. Тому суттєво, як і скрізь по Україні, зріс відсоток крадіжок та грабежів. Але знаковим і позитивним є те, що сьогодні жителі міста і району, чи не вперше після подій Майдану, які суттєво підірвали довіру населення до поліції, повірили керівникові лубенської поліції.

Сьогодні будь-який житель міста чи району у любий день може потрапити на прийом до Володимира Івановича. Але не це головне. Головне те, що люди спілкуються з правоохоронцями не тоді, коли вони до них приїхали, а самі йдуть до поліції, не чекаючи біди.

Сьогодні в Лубнах абсолютно злагоджена і конструктивна робота дільничних поліцейських, не дивлячись на великий обсяг роботи, покладений на них, адже нині на одного дільничного припадає територія, яку раніше обслуговували троє поліцейських.

Сьогодні дільничні, як того і вимагав керівник Володимир Федан, повністю володіють ситуацією на своїх дільницях у місті та населених пунктах Лубенського району. Без перебільшення напевне можу сказати, що хлопці знають неблагополучні родини, знають у яких з них проживають колишні засуджені, знають хто може вчинити злочин, знають для кого він черговий…

Володимир Федан Володимир Федан

Можу навести чимало конкретних прикладів, свідком яких доводилося бути в рамках спільних рейдів поліцейських та журналістів.

До слова, за неповний рік роботи Володимира Івановича на посаді з представниками усіх місцевих ЗМІ налагоджена дієва співпраця. Особисто можу говорити за себе, як головного редактора обласної газети.

Разом з правоохоронцями Лубенського відділу поліції з ініціативи Володимира Івановича нам вдалося успішно реалізувати двомісячну акцію «Не будь байдужим!», в рамках якої були виготовлені попереджувальні листівки з найпоширенішими видами шахрайств. Ми виготовили постери для бігбордів і сітілайтів, а наші макети та ідея стали в пригоді іншим місцевим відділам поліції області. Результат акції простий — десятки звернень громадян про злочини і правопорушення, свідками яких вони стали, інформація, якою вони володіли, сприяння роботі правоохоронних органів…

Разом з інспекторами дорожнього руху ми проводили спільні рейди і транслювали їх на місцевому телебаченні. У співпраці з працівниками ювенальної превенції ми працювали в школах з дітьми. Завдяки лубенським правоохоронцям при безпосередній підтримці наших журналістів у Лубнах вдалося зберегти спокій протягом сорокаденного карантину, оголошеного у зв’язку зі спалахом африканської чуми свиней. Не дивлячись на те, що стихійна торгівля у нашому місті завжди була явищем поширеним і заборону торгувати з землі лубенці сприйняли в штики, разом ми зуміли донести до жителів міста інформацію про те, яку загрозу несе стихійна торгівля для здоров’я і життя людей. Таким чином, соціального бунту вдалося уникнути.

Сьогодні про позитивні результати і ефективну роботу Лубенського відділу поліції говорять секретарі мікрорайонів міста та сільські голови — люди, які слугують з’єднуючим ланцюжком між громадянами та поліцією.

Словом, можна чимало говорити про роботу поліції та позитивні зрушення у діяльності Лубенської поліції за керівництва Володимира Федана. Сподіваюся попереду у нас ще більше успіхів та перемог. Головна з яких — перемога над злочинністю. Але сьогодні суттєвою перемогою є те, що лубенці повірили, що вітри кадрових змін в минулому. Сьогодні в Лубнах нарешті стабільний спокій. І якщо його вдасться вберегти — це великий шанс відновити довіру до правоохоронних органів.

І на останок. Перше: я рідко кого хвалю. Друге: жодна людина не зможе підтвердити, що журналістка Ляшенко написала бодай про когось замовну «хвалєбну» оду. Однак я не скуплюся на похвалу, коли людина її варта. І в даному випадку говорити можу не лише від себе, а від тисяч лубенців, які сьогодні читають наше видання, передплачують, приходять до нас і довіряють нам.

Сподіваюся подальша співпраця буде не менш плідна.

Анастасія ЛЯШЕНКО, головний редактор обласного суспільно-політичного часопису громадських об’єднань Полтавщини «Наша спільна справа», член Національної спілки журналістів України