Поліція два роки не може закінчити розслідування підпалу автобуса «Полтава — Супрунівка»

Палаючий автобус на зупинці «Вул. Гетьмана Сагайдачного» («Вул. Фурманова») Палаючий автобус на зупинці «Вул. Гетьмана Сагайдачного» («Вул. Фурманова»)

Полтавські слідчі два роки встановлюють, хто підпалив пасажирський автобус «Полтава — Супрунівка» на тодішній зупинці Фурманова

Слідчий відділ Полтавського відділу поліції ГУНП в Полтавській області продовжує досудове розслідування за ознаками умисного підпалу автобуса «Еталон», розпочате 2 роки тому. Таку відповідь надало слідче управління поліції області у відповідь на запит «Полтавщини».

Нагадаємо, подія сталася 22 листопада 2015 року. На зупинці, яка тоді ще мала назву «Вул. Фурманова» (нині «Вул. Гетьмана Сагайдачного»), невідома особа підпалила пасажирський автобус «Полтава — Супрунівка». Водій автобуса повідомляв, що бачив жінку у чорному одязі та сонячних окулярах, але доказів її причетності до підпалу слідчі не знайшли.

Далі правоохоронці призначили експертизу, аби встановити, чи дійсно мав місце саме підпал, а не самозаймання. Та роботі експертів заважав власник автобуса Тищенко Г.М., який не віддавав правоохоронцям рештки транспортного засобу.

За 5 місяців тодішній начальник поліції Полтавщини Олег Бех заявив, що найбільш вірогідна версія злочину — підпал стався через перерозподіл ринку перевезень. Також, ще тоді, за його словами, була встановлена виконавиця злочину.

З того часу минуло 1,5 року, але слідчі не довели справу до кінця і навіть не встановили підозрюваних. Згідно з офіційною відповіддю на запит, розслідування справи за ч.2 ст.192 ККУ досі триває. Поліцейські проводять необхідні та можливі слідчі (розшукові) дії, направлені на встановлення обставин події.

Відповідь поліції Відповідь поліції

Про таку собі затримку у справі говорить і реєстр судових рішень. Згідно з його даними, останні дії слідчого — це клопотання по доступ до речей та документів, датоване 11 квітня 2016-го. У задоволенні такого клопотання йому відмовили.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»