Поліцейський, який взяв хабар за переоформлення документів на зброю, відбувся штрафом

Полтавський суд призначив 25 тис. грн штрафу поліцейському, який взяв 4,5 тис. хабара за переоформлення дозволу на зброю

Новосанжарський райсуд Полтавської області виніс вирок поліцейському Володимиру Мусі який взяв 4,5 тис. грн хабара за переоформлення дозволу на мисливську рушницю. 6 липня суддя Тетяна Гавриленко призначила йому 25 тис. грн штрафу і відсторонила на 2 роки. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень та офіційного сайту суду.

Нагадаємо, Володимир Муха був затриманий на початку листопада під час отримання частини хабара. На той час він виконував обов’язки інспектора дозвільної системи Новосанжарського ВП Кобеляцького ВП ГУ НП в Полтавській області.

На Полтавщині задокументовано факт отримання поліцейським неправомірної вигоди

Інспектор знайшов у базі власників вогнепальної зброї факти закінчення строку дії дозволів на право придбання, носіння та зберігання зброї. Вибрав одного — власника мисливської гладкоствольної рушниці ІЖ-58. Під виглядом перевірки умов тримання зброї Володимир Муха приїхав до будинку цього чоловіка, однак зустрітися з ним не зміг.

У вересні 2016 року син власника ІЖ-58 вирішив переоформити рушницю на себе, бо батько нею не користувався. Він подав відповідну заяву. Наступного дня відбулася зустріч його та Володимира Мухи у Нових Санжарах. Вони домовились про хабар у 4,5 тис. грн.

13 жовтня інспектор у відділенні поліції отримав частину хабара — 3 тис. грн. У той же день вони домовилися про передачу ще 1,5 тис. грн. 4 листопада син власника рушниці передав решту. Саме під час отримання цих грошей Володимира Муху і затримали.

30-річний Володимир Муха з Нових Санжар 30-річний Володимир Муха з Нових Санжар

Інспектору обрали міру запобіжного заходу — тримання під вартою із правом внесення 40 тис. грн застави. Ці кошти за нього заплатив інший чоловік. Після винесення вироку їх повернули.

На суді обвинувачений визнав провину і розкаявся, а під час слідства сприяв розкриттю справи. Суд це врахував і призначив йому 25 тис. грн штрафу. Крім того, Володимира Муху на 2 роки позбавили спецзвання сержант поліції, а також права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 2 роки.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»