Погоджувальна рада в міськраді: інтрига наростає

Представники опозиції наполягли на перенесенні сесії з оголошеного 20 липня на іншу дату. Це потрібно, передусім, для того, щоб депутати мали можливість повноцінно вивчити проекти рішень, разом з усіма додатками (котрі до сьогодні не опубліковані на сайті міськради). Але міський голова не пристав на цю пропозицію. У відповідь голови фракцій «Об’єднання «Самопоміч» та СДП пообіцяли саботувати сесію. Дмитро Сенчакович («Самопоміч») журналістам свою позицію пояснив так:

«Наша фракція на сесію 20 липня не йде, через те, що сесія скликана з дуже великими порушеннями. Пропозиція наша була наступна, яку я озвучив, і яку підтримали голови інших фракцій: скасувати розпорядження міського голови, провести всі комісії з усіма документами, після цього провести погоджувальну раду. На погоджувальній раді сформувати порядок денний майбутньої сесії і видати нове розпорядження. Чому так відбулося? Дивіться, я вам показую проекти рішень, котрі наразі є на сайті міської ради. Вартість майна? Цифр немає! Програма ЖКГ – взагалі порожня. Зміни до програми соціального розвитку – «згідно з додатком», додатку немає. «Турбота» – цифри на льоту міняються. Замінити цифру, затвердити договори – я розумію, що треба затвердити. Але будь ласка, покажіть мені договори в отакому форматі. Встановити пайову участь «згідно з додатком», немає додатку. Як її встановити? Про що можна говорити зараз? Тому наша фракція прийняла рішення, що ми хочемо працювати в форматі голосувати або «за», або «проти». Нам набридло вже «утримуватися» Ми прагнемо конструктиву в роботі ради».

Через неоголошений публічно «конфлікт інтересів» з чинним міським головою, позицію опозиції підтримала й частина колишньої широкої коаліції, фракція БПП «Солідарність». Андрій Матковський наголосив:

«Буде сесія, чи не буде, це рішення буде приймати міський голова. Але я вам хочу сказати, що наша фракція на сесію не прийде. Ми переконані, що демократія полягає, зокрема, і в тому, щоб більшість чула голоси меншості. У даному випадку ми підтримуємо депутатів від опозиції. Вони на погоджувальній раді висловили свою позицію і ми їх підтримуємо. Міський голова хоче показати, що в нього є більшість (22 людини), але ми в цьому не прийматимемо участі . Крім того, наскільки мені відомо, уже в найближчі дні територіальна виборча комісія має ухвалити рішення щодо шістьох депутатів, яких намагаються відкликати. Таке враження, що міський голова хоче показати свою силу і принципово провести сесію до цього моменту. Але її цілком можна відкласти на кілька днів і погодити усі нюанси з проектами рішень».

На пресконференції, що відбулася одразу після погоджувальної ради, Олександр Мамай таки справді висловив обурення тим, що депутати саботують засідання сесії й доніс до місцевих ЗМІ свої аргументи:

«Після минулої сесії я пообіцяв всім головам фракцій без винятку, що погоджувальні ради будуть перед кожною сесією. І сьогодні відбулася ця погоджувальна рада. Декілька політичних фракцій прийняли рішення не йти на сесію, але хочу всіх запевнити і сказати: «Якщо в п’ятницю не буде кворуму, значить сесія не відбулася. Міський голова має право, якщо не відбудеться три сесії чергові, розпустити раду. Я підпишу розпорядження призначити сесію через місяць. Мені б хотілося на сьогоднішній день щоб у нас більшість була із 42 депутатів, і я впевнений, що все в мене вийде. Через сесію, через дві, але в нас буде більшість. Мені, все таки, з однієї сторони приємно, що є фракція «Самопоміч», у них є певна своя позиція. Що стосується фракції СДП – ми все прекрасно розуміємо. Не так давно Мамай, Матковський і Шевченко були щурами, а тепер Мамай щур з Деркач. Чи почув? Я всіх почув. Я зробив певні висновки сам для себе і буду, можливо, частіше спілкуватися з головами фракцій і прислуховуватися до їхніх позицій».

Міський голова категоричний у своєму твердженні: сесію треба проводити 20 липня і крапка. Традиційно в одному напрямку з О. Мамаєм та його «Совістю» дивиться й «Батьківщина». Її очільник, О. Бєлоножко, маніпулює категоріями відповідальності:

«Коли люди віддавали свої голоси за партію «Батьківщина», ми брали на себе відповідальність. «Батьківщина» це партія з історією в 19 років, і я переконаний, що не приходити на комісію, саботувати їх, а також ігнорувати сесії – це безвідповідально. Нарада за закритими дверима була зібрана якраз для того, щоб досягти консенсусу і щоб не саботували при розгляді в сесійній залі. Тому фракція «Батьківщини» буде на всіх комісіях та сесіях. У місті багато невирішених питань».

«Невирішені питання» міста – лейтмотив позиції бути на сесії і колись опозиційної «Свободи». Її очільник Юліан Матвійчук повідомив:

«Фракція «Свободи» наразі готова брати участь у проведенні сесії. Маємо багато своїх питань, розгляд яких вважаємо вкрай важливими. Зокрема, це виділення коштів на компенсацію харчування у дитячих закладах для дітей бійців та ветеранів АТО, на компенсацію пільгового проїзду. Також виділення 400 000 грн на виготовлення проектної документації для Кадетського корпусу. Там треба ремонтувати фасад, дах і консервувати споруду чимшвидше. Звичайно, за ті питання, де у нас виникатимуть сумніви чи незгода, «свободівці» не голосуватимуть».

Між тим, між Ю. Матвійчуком та О. Мамаєм, найімовірніше, відбулися одразу після погоджувальної ради додаткові перемовини тет-а-тет. Поки голови інших фракцій коментували результати зустрічі журналістам Ю. Матвійчук залишався у кабінеті міського голови.

Представники фракції партії «Рідне місто» на нараді присутні не були, але невдовзі у ЗМІ з’явилася інформація про їхній намір ігнорувати сесію та підтримати опозицію. Звісно, група «Єдність» на чолі з О. Деркач на засіданні буде присутньою.

Для того, щоб сесія відбулася, необхідна присутність щонайменше 22 депутатів. Чи вдасться О. Мамаю розкласти й цього разу вигідний йому пасьянс?

Ольга Мороховська