Подробиці зради у полтавській «Самопомочі»: як депутат Бондарєва стала «тушкою»

Світлана Бондарєва та Юрій Бойко Світлана Бондарєва та Юрій Бойко | Фото Миколи Лисогора

«Полтавщина» дізналася подробиці зради у лавах «Самопомочі»: як депутат міськради Світлана Бондарєва стала «тушкою» коаліції і хто за неї ручався

Сьогодні під час сесії Полтавської міськради провалилося блокування найбільш обговорюваних питань тільки завдяки одному депутату — Світлані Бондарєвій від фракції «Самопоміч». Її поведінку колеги по партії супроводжували криками «Тушка!». Тим самим, крихка більшість в складі «БПП», «Совісті України» та «Батьківщини» отримала додатковий, 22-й голос, якого вистачило для прийняття принципових для «більшості» питань, наприклад, щодо питання Льодового палацу на Леваді.

Бондарєва показала свою позицію вже з першого голосування. Щоб перевірити, чи не помилка це, депутати опозиції дочекалися результатів кількох голосувань, а потім лідер «Самопомочі» заявив про виключення з фракції Світлани Бондарєвої.

«Тушкування» Світлани Бондарєвої у Полтавській міськраді (2017.03.24) «Тушкування» Світлани Бондарєвої у Полтавській міськраді

Водночас, її колега по фракції Юрій Бойко, який сидів поряд, забрав у депутата картку для голосування. На деякий час голосування було блоковане і обговорювалася можливість перерви для того, щоб виготовити Бондарєвій нову картку. Також вона пересіла зі свого місця до депутатів від «Совісті України». Вже після голосування найбільш суперечливих питань вона вийшла з сесійної зали.

Щоб розібратися, чому так сталося, ми спробували зв’язатися із самою Світланою, однак вона вимкнула телефон.

Ігор Окіпнюк Ігор Окіпнюк

Керівник фракції об’єднання «Самопоміч» в Полтавській міськраді Ігор Окіпнюк був шокований поведінкою своєї колеги.

— До цього циркулювали слухи, що нібито по мені «питання вирішено», я спростовував це, говорили це й про інших депутатів. Ми заперечували це, — розповів «Полтавщині» Ігор Окіпнюк. — Стосовно Світлани Бондарєвої ручався наш депутат Юрій Бойко, до речі, який забрав у неї карточку для голосування після з’ясування зради. Вчора ми підписали протокол, що голосуємо одностайно. Сьогодні ще зранку звірили позицію один одного. І знову всі підтвердили попередні домовленості. Тому це було для мене неочікувано. Думаю, що я зустрінусь із Світланою Бондарєвою і ми з нею ще переговоримо. Тепер тривають консультації із юристами, будемо створювати ініціативну групу з виборців, щоб розпочати процес відкликання депутата. Потрібно зібрати 300 підписів, а міський виборчком повинен перевірити підписи виборців. Далі по списку йде Сергій Бутко, це помічник депутата з нашої фракції Дмитра Сенчаковича.

Владислав Кива, Світлана Бондарєва та Григорій Сахно Владислав Кива, Світлана Бондарєва та Григорій Сахно

Депутат Юрій Бойко також морально виснажений після сьогоднішньої сесії:

— Важкі були дні перед сесією, була тривожна атмосфера. Так, я ручався за Світлану, бо лунали чутки стосовно її фактичного виходу з фракції. Про мене також були такі чутки. Ми просто більш старші за віком, нас більше знають у місті, ми пов’язані із бізнесом. А Дмитро Сенчакович — молодий, Ігоря Окіпнюка — знають менше. Тому і виникали такі чутки. Чому вірив? Тому що нас так змалку виховували, що якщо людині в очі дивишся, а вона підтверджує певні дії, то потрібно вірити такій людині. Вона дивилася в очі, і виходить, що говорила неправду. Тепер будемо розпочинати процедуру відкликання депутата.

Нагадаємо, що 10 березня Ігор Окіпнюк запевнив, що не бачить варіантів входження депутатів фракції до більшості.

Ян ПРУГЛО, Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»