Податківці перевірять діяльність першого заступника мера Полтави за останні 18 років

Генпрокуратура підозрює, що перший заступник мера Полтави не має задекларованих 80 млн грн і фіскальна служба має це перевірити

Печерський райсуд Києва дав доручення Держаній фіскальній службі України перевірити податкову діяльність першого заступника міського голови Полтави Михайла Шевченка за останні 18 років. Таке рішення пов’язано із припущеннями Генпрокуратури, що посадовець задекларував більше коштів, ніж насправді має. Про це «Полтавщині» стало відомо з реєстру судових рішень.

Таку перевірку ДФС має здійснити в рамках розслідування кримінального провадження за фактом неправомірних дій службових осіб Полтавської міськради та УЖКГ. Воно було відкрите восени 2016 року. Правоохоронці вважають, що посадовці привласнили бюджетні кошти, виділені на будівельні роботи. Ці кошти нібито перевели на рахунки ПрАТ «УМБ № 23», ПП «Будгарант-7» та фіктивних підприємств.

За час розслідування цього провадження правоохоронці встигли вручити підозру в ухиленні від сплати податків керівнику «УМБ № 23» Юрію Шляхті. Також у фірми арештували гроші на рахунках, частину з яких повернули.

Під час розслідування Генпрокуратура з’ясувала, що перший заступник мера Полтави задекларував більше 82 млн грн готівки. Та податку на ці кошти він не сплатив. Слідчі прокуратури отримали доступ до документів НАЗК а також відповідь податкової. З’ясувалося, що з 1998 по 2016 рік Михайло Шевченко разом із дружиною заробили 4,4 млн грн. Тобто або вони заробили менше, ніж заступник мера вказав у декларації, або ухилилися від сплати податків.

Щоби підтвердити або спростувати припущення, ДФС має провести документальну перевірку діяльності Михайла Шевченка за останні 18 років (1998-2016). Перевірка триватиме два тижні.

Дарина СИНИЦЬКА, «Полтавщина»