Поблизу Кобеляк спіймали браконьєрів, які виловили риби на 82 тис. грн

Вчора Державна екологічна інспекція у Полтавській області та Служба державної охорони РЛП «Нижньоворсклянський» провели спільний рейд. Вони виявили порушників, які за допомогою заборонених засобів виловили риби на 82 тис. грн.

Працівники екоінспекції та ландшафтного парку звечора перевіряли територію. Близько шостої ранку інспектори виявили чоловіків, які керували моторним човном з двигуном.

Директор Регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський» Олександр Шуліка говорить, що при обході ділянки № 3 вони виявили браконьєрів, які ховались за островами:

— Коли до них під’їхали на затримання, вони почали шукати документи. Але не знайшли їх ні на промисловий лов, там, де дозволено, — на Дніпродзержинському водосховищі, ні на звичайний. Тобто, це дійсно браконьєри.

Вилучені сітки Вилучені сітки

Окрім дозволу на вилов риби, у порушників не було документів на човен та дозволу на керування ним. Затримані використовували заборонений плавзасіб: човен «Прогрес» з двигуном «Парун-15». Рибу ловили за допомогою 15 сіток. 

— Порушники виловили майже 100 кілограмів риби, — уточнює начальник відділу екологічного контролю ПЗФ, рослинного і тваринного світу Держекоінспекції Олександр Костенко. — Ми викликали поліцію та доставили браконьєрів до берега поблизу села Орлик, на територію мисливського підприємства «Філін».

Начальник відділу екологічного контролю ПЗФ, рослинного і тваринного світу Державної екологічної інспекції Олександр Володимирович Костенко Начальник відділу екологічного контролю ПЗФ, рослинного і тваринного світу Державної екологічної інспекції Олександр Володимирович Костенко

Серед вилученої риби було 28 судаків, 77 карасів, 6 сазанів, 24 ляща, 11 окунів, 116 пліток та 75 плоскирок. Суму завданих збитків на такі дії — 82,6 тис. грн.

На правопорушників склали два адмінпротоколи. Браконьєрам загрожує штраф від 9 до 24 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів. Вилучену рибу віддали до ландшафтного парку. Човен та мотор до рішення суду також зберігатимуть на цій території.

Інспектори ДЕІ в Полтавській області Козін О.Б., Костенко О.В., Колодяжний С. А. Інспектори ДЕІ в Полтавській області Козін О.Б., Костенко О.В., Колодяжний С. А.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження.

Довідка: на території парку «Нижньоворсклянський» дозволяється ловити рибу тільки звичайними вудочками. Електровудочки, сітки, павуки і інші сіткові матеріали заборонені.

Прес-служба Полтавської ОДА